گروه های فلسطینی توافق صلح بحرین و اسرائیل را محکوم می کنند – اخبار جهانی RT

جناح های فلسطینی ، از ساف ، حماس و جهاد اسلامی ، تصمیم بحرین برای پیوستن به امارات در به رسمیت شناختن اسرائیل را محکوم کرده و آن را خیانت به آرمان فلسطین خواندند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد که بحرین هفته آینده در امضای بیانیه صلح با اسرائیل به امارات خواهد پیوست. امارات متحده عربی ماه گذشته با به رسمیت شناختن اسرائیل موافقت کرده بود ، اولین کشور عربی که پس از 26 سال این کار را انجام داد.
همچنین در rt.com
ترامپ اعلام کرد که بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل از امارات متحده عربی پیروی می کندتوافق نامه “ضربه خیانت بار دیگر به آرمان فلسطین” گفت: سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) ، معروف به فتح.

قدم بحرین این است “بسیار خطرناک” و “ابتکار صلح عرب ، تصمیمات اجلاس های عربی و اسلامی و مشروعیت بین المللی را اژدر می کند” سازمان آزادیبخش فلسطین با دعوت از منامه به “بلافاصله از این مرحله که آسیب بزرگی به حقوق مسلم ملت فلسطین وارد می کند عقب نشینی کنید.”

بر اساس آژانس Anadolu ترکیه ، تشکیلات خودگردان فلسطین تحت کنترل فتح روز جمعه را برای رایزنی با سفیر خود از بحرین فراخواند.

حماس که نوار غزه را کنترل می کند ، توافق نامه را به عنوان یک توافق توصیف کرد “جرم سیاسی” و یک “شکست فاجعه بار در خواندن روند صهیونیستی به سمت منطقه.”

این ظاهراً اشاره ای به طرح پیشنهادی دولت فلسطین است که در اوایل سال جاری توسط ترامپ ارائه شد و همه جناح های فلسطینی آن را بی پروا رد کردند.

اخبار مرتبط  وزیر خارجه فرانسه هشدار داد که لبنان در صورت عدم تشکیل دولت جدید "ناپدید می شود" ، هشدار می دهد - وزیر امور خارجه فرانسه لو دریان هشدار می دهد - RT World News

جناح دیگر مستقر در غزه ، جهاد اسلامی فلسطین ، این توافق نامه را خواند “خیانتکار” و گفت که آن را نشان داد “دروغ رژیم بحرین و حاکمان نامشروع آن.”

خاندان حاکم الخلیفه در بحرین سنی مذهب است و با عربستان سعودی ارتباط دارد ، در حالی که اکثر جمعیت خلیج فارس شیعه مسلمان هستند.

واکنش های مشابه حسین امیر عبدالهیان معاون وزیر امور خارجه سابق ایران ، که همچنین به عنوان مشاور سیاست خارجی علی لاریجانی ، رئیس پارلمان ایران تا ماه مه خدمت می کرد ، بود. وی حل و فصل بحرین با “موجودیت صهیونیست” آ “خیانت بزرگ در آزادسازی قدس” – نام عربی بیت المقدس.

“بی پروا نباید راه را برای برنامه صهیونیستی هموار کند. آنها باید به روزهای دشوار پیش رو بیندیشند و از تاریخ عبرت بگیرند. فردا می شود [too] دیر ، “ امیرعبداللهیان توییت کرد، اضافه كردن، “نجات نجات آمریکایی سالهاست که در حال خوردگی است.”

کشورهای عربی و مسلمان اکثریت 29 عضو سازمان ملل متحد را تشکیل می دهند که از زمان اعلام کشور یهود در سال 1948 از به رسمیت شناختن اسرائیل خودداری کرده اند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *