گزارشگر سازمان ملل رئیس جمهور آمریکا را به دلیل رکود در آزادی مطبوعات جهانی مقصر دانست – RT World News

گزارشگر سازمان ملل برای بیان آزاد اظهار داشت: دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا “یورش” 4 ساله را علیه رسانه هایی كه تأثیر منفی قدرتمندی بر آزادی مطبوعات در سطح جهان داشته است ، برپا كرده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد دیوید کای توضیح داد:اثر ترامپ“روز دوشنبه ، در اظهارات روزنامه نگاران در ژنو ، با اشاره به حملات کلامی مداوم رئیس جمهور به”اخبار جعلی“در خانه یک اثر موج ناگسستنی در سراسر جهان ایجاد کرده بود.
همچنین در rt.com
“قهرمانان اطلاعات”؟! گزارشگران بدون مرز از پوشش مطبوعات کاخ سفید برای پوشش همه گیر استفاده می کنندواضح است که موضوع امضا در چهار سال گذشته … روشی است که این رئیس جمهور خاص با رسانه ها روبرو می شود ، روشی که وی رسانه ها را نفی می کند ، [and the way he] آزادی بیان را نادیده می گیردکای گفت.

به وضوح یک اثر ترامپ وجود دارد – یک اثر بسیار منفی.

علاوه بر این که نتیجه بخش اعظم رسانه های آمریکایی را به عنوان “اخبار جعلی“- اصطلاحات اصطلاحاتی که در ابتدا سعی کرده بودند علیه او سلاح بکشند – ترامپ بخاطر فروپاشی روزنامه نگاران در استخر مطبوعات کاخ سفید مشهور شده است. بسیاری از آنها بعد از یک سؤال خاص به نظر می رسند که ستاره آنها بلافاصله در بین محاصره رئیس جمهور ظهور می کند.

در واقع ، خبرنگاران غیر انتفاعی بدون مرز اخیراً کل مطبوعات کاخ سفید را تحت عنوان “قهرمانان اطلاعات“برای پوشش آنها از تاج ویروس. اما این اقدام بیش از کمی تمسخر وارد شد ، زیرا طعمه های ترامپ را در همان سطح روزنامه نگاران قرار می داد که به دلیل کارشان با آزار و اذیت قانونی و حبس روبرو شده اند.

با این حال ، پیگرد قانونی ترامپ از ناشر ویکی لیکس ، جولیان آسانژ به موجب قانون جاسوسی به دلیل انتشار اسناد و مدارک درز شده که شامل اثبات جنایات جنگی آمریکا در افغانستان و عراق است ، در سطح بین المللی به عنوان یک حمله بی سابقه در آزادی مطبوعات مورد انتقاد قرار گرفته است. در حالی که دولت رئیس جمهور پیشین باراک اوباما غافل از اتهام روزنامه نگاران بر اساس همین عمل نبود ، و همچنین در نظر گرفتن پرونده های علیه آسانژ را نیز در نظر گرفته بود ، در نهایت وزارت دادگستری در آن زمان بهتر فکر می کرد این استدلال مبنی بر اینكه اتهام بنیانگذار ویك لیكس با انتشار اسناد طبقه بندی شده ، ناخواسته ، كار تحقیقاتی رسانه های تأسیس را جرم می بخشد – موضوعی كه از آن به عنوان “مشکل نیویورک تایمز.

اخبار مرتبط  وزیر دفاع می خواهد به عنوان داوطلبانه خدمت ارتش بوندسوهور به عنوان ارتش تلاش کند تا صفوف را پر کند - RT World News
همچنین در rt.com
کیفرخواست جدید آمریکا از آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس را به “توطئه با هکرهای ناشناس” در FBI sting op متهم کرد؟دولت ترامپ تلاش کرده است ویکی لیکس را به عنوان “سرویس اطلاعاتی خصمانه غیر دولتی خصمانه“در تلاش برای فاصله گرفتن از”مشروعسازمان های رسانه ای ، حتی اگر بسیاری از همان رسانه ها ، از جمله تایمز و گاردین ، ​​مطالبی را از نشت جنگ افغانستان و عراق منتشر کردند. در حال حاضر آسانژ در زندان بلمارش در انگلیس زندانی است و با استرداد در آمریكا مبارزه می كند ، در صورت محكومیت وی با مجازات حداكثر 175 سال روبرو می شود.

گزارشگران بدون مرز یادآور می شوند که آزادی مطبوعات در سراسر جهان در سال 2020 با اندکی بهبود یافته و 0.9 درصد رشد داشته است ، اگرچه از زمان دستیابی این سازمان در سال 2013 ، 12 درصد پایین مانده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *