گزارشگر سازمان ملل متحد در مورد شكنجه – از ترسيدن به اطلاعات بيشتر در مورد دموكراسي هاي ما “پس از پرداختن به پرونده Assange – ترسيد –

گزارشگر سازمان ملل متحد در مورد شكنجه ، با كشف اينكه ظلمي كه دموكراسي هاي غربي در جولان آسانژ از ديدگاه هاي دموکراتيک غربي ديدگاه شده بود ، ترس از يادگيري بيشتر درباره نحوه عملکرد اين دموکراسي ها را افزايش داده است.

سالهاست که نیلز ملزر به نمایندگی از سازمان ملل متحد تحقیق می کند که چگونه می تواند بدرفتاری و تحقیر بدرفتاری با زندانیان شود. اما آموختن این که کشورهایی که قرار است قهرمان حقوق بشر شوند ، می توانند به همان اندازه بیرحمانه با افرادی که از آنها عبور می کنند وحشتناک باشد. موردی که باعث شد ملزر مجدداً اعتقادات خود را مجددا ارزیابی کند ، جولیان آسانژ است که به گفته وی علائمی از وی را داشته است “شکنجه روانی طولانی” در حالی که در انگلستان است.

“اول من شوکه شدم که دموکراسی های بالغ می توانند چنین حادثه ای را رقم بزنند. بعد فهمیدم که تصادفی نیست. اکنون ، می ترسم از دموکراسی های خود مطلع شوم … “ مقام رسمی سازمان ملل متحد روز یکشنبه توئیت کرد ، یک سال از سفر وی به منظور بررسی در مورد آسانژ در زندان عالی امنیتی بلمارش انگلیس ، توئیت کرد.

ملزر پس از بررسی در مورد پرونده خود در سال گذشته ، مدافع صوتی حقوق آسانژ شد. در آوریل سال 2019 ، بنیانگذار وب سایت شفافیت ویکی لیکس از سفارت اکوادور در لندن اخراج شد ، جایی که وی سالها از پناهندگی برخوردار بود. وی سپس بریتانیا به دلیل ضمانت نامه به زندان افتاد. پرونده سوء استفاده جنسی در سوئد که منجر به درخواست استرداد آسانژ شد و در نهایت وی را با مشکل بریتانیا مواجه کرد ، از آن زمان به پایان رسیده است.

اخبار مرتبط  زمان بمب زدن؟ نخست وزیر می گوید تعهد به مجازات مسئولین - RT World News - از بمب های انفجاری که بیروت را از سال 2014 ویران کرده است ، وجود دارد

با این وجود ، آسانژ همچنان در زندان نگه داشته می شود و معمولاً برای جنایتکاران خطرناک خشونت آمیز در انگلستان محفوظ است ، حتی اگر سلامتی وی با او در پشت میله های زندان رو به وخامت باشد. اکنون او به طور رسمی به جرم جنایات رایانه ای توسط دادگستری ایالات متحده تحت تعقیب است ، اگرچه مدافعان وی می گویند این چیزی نیست جز تلاش واشنگتن برای انتقام جویی وی برای پرده از اسرار کثیف آمریکا.

ویکی لیکس پس از انتشار فیلم هایی از قتل عام غیرنظامیان در بغداد در حملات هوایی بالگردهای آمریکا به برجستگی بیشتری رسید. این اسناد مخفی راجع به جنگ های آن کشور در عراق و افغانستان ، و همچنین کابل های طبقه بندی شده دیپلماتیک ایالات متحده ، کتابچه راهنمای هک سیا و سایر مواد حساس منتشر کرد. اگر در ایالات متحده محاکمه و محکوم شود ، ناشر با یک زندگی مؤثر روبرو است.
همچنین در rt.com
تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد مطبوعات انگلیس هنگام گزارش در مورد سیاست خارجی به عنوان “ضمیمه دولت” عمل می کنندپس از آنکه کارشناسان پزشکی همراه ملازر در بازدید سال گذشته به این نتیجه رسیدند که آسانژ قربانی شکنجه روانی بود به دلیل بازداشت خودسرانه ، مقامات سازمان ملل متحد از چهار کشور – ایالات متحده ، انگلیس ، سوئد و اکوادور – که در پرونده او درگیر بودند ، خواستند که یک پرونده رسمی را آغاز کنند. پویشگر. ملزر اکتبر گذشته به خبرنگاران گفت ، هیچ کس واجب نخواهد بود ، حتی اگر تصویب آنها در کنوانسیون سازمان ملل علیه شکنجه بدان معنی باشد که این وظیفه آنها بوده است.

پیش از سپتامبر ، هنگامی که جلسه دادرسی استرداد وی از سر گرفته می شود ، هیچ تغییری در وضعیت حقوقی آسانژ پیش بینی نشده است. این پرونده به دلیل اقدامات دوری اجتماعی در انگلیس که باعث اختلال در کار سیستم دادگاه شده بود ، هفته گذشته به تعویق افتاد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *