گزارش ثروت دولت آلمان نشان می دهد اختلاف بین فقیر و غنی در حال “قویتر شدن” است – RT World News

آخرین گزارش فقر و ثروت دولت آلمان تایید می کند ، در حالی که منتقدان برلین آن را شاهدی بر نابرابری می دانند ، خانواده های کم درآمد در آلمان شانس کمتری برای خروج از فقر دارند.

روند فقر دراز مدت بوده است “محکم کردن” در آلمان در دهه های اخیر ، ششمین گزارش فقر و فقر که توسط وزارت کار و امور اجتماعی منتشر شده است ، می گوید.

احتمال وجود فردی که در حال حاضر در فقر زندگی می کند “پنج سال از این به بعد فقیر خواهد بود ، از اواخر دهه 1980 از 40 به 70 درصد افزایش یافته است” در این سند که روز چهارشنبه منتشر شد ، آمده است.
همچنین در rt.com
با ادامه چاپ بانک های مرکزی ، شکاف بین رشد ثروتمند و ضعیف “به طرز چشمگیری” افزایش می یابد – Max Keizerدر همین حال ، ثروتمندترین 10 درصد جامعه آلمان تقریباً 64 درصد از دارایی خالص این کشور را در اختیار دارند – حتی بیشتر از آنچه پیش از این تصور می شد ، این گزارش اعتراف می کند و می افزاید: شکاف بین فقیر و غنی همچنان در حال افزایش است.

دولت آلمان هر چهار سال یک گزارش گسترده در مورد ثروت و فقر تهیه می کند تا مروری بر وضعیت اجتماعی داشته باشد. پیش بینی می شد آخرین سند در سال 2020 منتشر شود اما با تاخیر در آنالیز تأثیر همه گیری Covid-19 قرار گرفت.

علی رغم انتشار اخبار گلو ، دولت معتقد است که همه چیز آنچنان که ممکن است بد نیست.

“دستمزدها افزایش یافته و اشتغال افزایش یافته است” وزیر امور اجتماعی هوبرتوس هیل در بیانیه ای گفت ، افزود كه دستمزد كمترین درآمد كارمندان “در سالهای اخیر بیشترین افزایش را داشته اند. “

هرچند هیل اعتراف کرد که وجود دارد “فرصتهای بسیار کمی برای پیشرفت برای بیکاران طولانی مدت و افرادی که مشاغل نامطلوبی دارند.” وی افزود که بسیاری جامعه آلمان را چنین می دانند “بسیار قطبی” و گفت مسئولیت آن به عهده دولت است “انسجام اجتماعی را تقویت کنید.”

او انکار کرد که آلمان یک است “جامعه رو به زوال” و گفت اکثریت شهروندان “در موقعیتهای اجتماعی پایدار زندگی کنید” افزود که هنوز فرصتهای خوب زیادی وجود دارد “برای ارتقا از وسط به بالا.”
همچنین در rt.com
دو عنوان تکان دهنده که خلاصه Covid است: میلیاردرها در طی همه گیری 3.9 تریلیون دلار درآمد کسب کردند ، در حالی که کارگران 3.7 تریلیون دلار از دست دادندمنتقدان دولت معتقدند که این آمار برای پنهان کردن شکاف ثروتمندتر در آلمان دستکاری می شود. برلین هر فردی را که کمتر از 60 درصد از متوسط ​​دستمزد خالص دارد ، فقیر می داند. در آلمان مدرن ، کسی است که ماهانه 1،176 یورو (1419 دلار) یا درآمد کمتری کسب کند. با این حال ، کسانی که تقریباً سه برابر بیشتر درآمد دارند ، یعنی 3900 یورو (4707 دلار) ، ثروتمند محسوب می شوند.

اخبار مرتبط  اردوغان ترک ها را ترغیب می کند تا شیشه را کنار بگذارند در حالی که در مورد موج های رفت و آمد مکرر Covid در میان افزایش مرگ و میر ثبت شده است - RT World News

طبق گفته کریستوف باتروگ ، تحلیلگر سیاسی و استاد سابق دانشگاه کلن ، این روش گمراه کننده است. باترویگ ، که خود یکی از اعضای کمیته مشورتی گزارش است ، استدلال می کند که ثروت گزارش می شود “خیلی نادرست” و این نابرابری از زمانی که به این کشور سقوط می کنند ، عمدا پنهان می شود “ثروتمند” در این گروه خانواده های تا حدودی متمول و چند میلیاردری مانند دیتر شوارتز ، صاحب سوپرمارکت های زنجیره ای Lidl ، وجود دارد.

این تحلیلگر گفت ، هیچ تحلیلی از رابطه ساختاری بین فقر و ثروت ، رابطه علی بین دستمزد پایین و سود زیاد وجود ندارد.

یواخیم راک ، محقق و رئیس بخش کار در Paritaetische Wohlfahrtsverband ، یکی از بزرگترین انجمن های سازمان های خیریه آلمان ، این گزارش را خواند “شهادت فقر و نابرابری.”

“ثروت بسیار ناهموار توزیع شده است: نیمه ثروتمندترین جمعیت 99.5 درصد دارایی ها را در اختیار دارد” راک به دویچه وله گفت. وی همچنین ادعاهای وزیر کار در مورد پیشرفت در مبارزه با فقر را مورد اختلاف قرار داد و از سیاستهای اجتماعی دولتهای پی در پی آنگلا مرکل از سال 2005 انتقاد کرد.
همچنین در rt.com
رکود اقتصادی برای ثروتمندترین افراد به پایان رسیده است ، در حالی که میلیاردها نفر حداقل یک دهه در فقر زندگی می کنند – آکسفام“اصلاحات اجتماعی که از سال 2005 به اجرا درآمد سهم عمده ای در این امر داشته است: در سال 1995 فقط 15 درصد از بیکاران در فقر زندگی می کردند ، در سال 2005 بیش از 35 درصد و در سال 2015 ، تقریبا دو سوم بود” او گفت ، اضافه کرد که “نابرابری در آلمان طی 16 سال گذشته به طور قابل توجهی رشد کرده است.”

این گزارش همچنین با انتقادات شدید احزاب مخالف چپ روبرو شد ، به طوری که رهبر جناح پارلمان حزب سبزها ، کاترین گورینگ-اكاردت ، شکاف فزاینده بین فقیر و غنی را یک “سم برای انسجام اجتماعی”.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *