گزارش جدید ادعا می کند که تاکنون نیمی از منبع آب جهان به سرقت می رود – RT World News

تحقیقات جدید نشان می دهد كه در جایی بین 30 تا 50 درصد از تأمین آب جهان به طور غیرقانونی از بین می رود و مبلغی برای پرداخت و محاسبه در نظر نمی گیرد و بحث در مورد نحوه تعریف آب را احیا می كند.

محققان در مقاله خود معتقدند كه نبود تعریفی كه به طور گسترده پذیرفته شده از سرقت آب باشد یا حتی اصلاً وجود داشته باشد ، مانع تلاش هماهنگ دولتها ، تنظیم كنندگان و جوامع می شود و بنابراین مانع هرگونه تلاش در اجرای و اجرای پلیس می شود. منابع آبی.

این مطالعه مقصر و سرزنش مقصر آن را در مؤسسات سیاسی ، حقوقی و نهادی عنوان می کند که اساساً با نقص و ناتوان از حمایت از یکی از با ارزش ترین منابع این سیاره است.

برخی دسترسی به آب را به عنوان یک حقوق بشر تعریف می کنند و مفهوم سرقت آب را باطل می کنند. برخی دیگر آن را کالایی می دانند که ارزش آن به چه مقدار اختصاص داده شود ، به طوری که مکانیسم کنترل قیمت می تواند کار خود را در حفظ کارایی و پایداری توزیع انجام دهد.
همچنین در rt.com
دمای هوا در شهر سردترین سطح زمین به 38 درجه سانتیگراد صعود می کند – سوابق شکسته شده با قطب شمال روسیه هوای گرم غیرعادی بیشتری را تحمل می کندنویسندگان استدلال می كنند كه این مخالفان اصلی مخالفان تلاش می كنند تا قانون و مقررات دور از ذهن ایجاد كنند ، دزدی آب را به عنوان موضوعی با اتهامات سیاسی و اغلب منفجره برای بحث و گفتگو درآورد.

کشاورزی تقریبا 70 درصد از مصرف آب انسان را به خود اختصاص داده است ، بنابراین بیشتر اوقات برای اهداف کشاورزی دزدی می شود.

به همین دلیل ، محققان مطالعات موردی را از سه قاره مختلف مورد بررسی قرار دادند: صنعت ماری جوانا در کالیفرنیا ، زراعت توت فرنگی در اسپانیا و تولید پنبه در استرالیا که هر سه این فرایندهای با آب هستند.

در مطالعه موردی اسپانیا ، محققان دریافتند که مقررات زیست محیطی با هدف حمایت از پناهگاه پرندگان شکسته شده است.

در هر سه مورد ، آنها دریافتند كه مجازات كافی برای منع كردن مردم از سرقت آب وجود دارد كه اغلب توسط دولتهای محلی مورد تصفیه و تصفیه قرار می گرفتند. درست در این ماه ، اتهامات سرقت آب در برابر دو کشاورز پنبه استرالیا رد شد زیرا جرائم ادعا نمی تواند فراتر از یک تردید منطقی اثبات شود.

اخبار مرتبط  معترضان یونانی پس از اولین نماز مسلمانان سایت در دهه ها ، پرچمهای ترکیه ، آنکارا و آتن را به آتش کشیدند - RT World News
همچنین در rt.com
“تروریسم در آب”: دهلی نو پاکستان را به اتهام TWICE آنچه هند تحت معاهده اشتراك رودخانه می زند ، متهم می كنددر هر سه مثال ، علت اصلی عدم امنیت آب و کمبود مورد توجه قرار نگرفته است. برای حل این مشکل ، نویسندگان نظارت و تأثیر مناسب را برای کمک به کاهش سرقت آب ، همراه با مجازات های بیشتر و درجات بالاتر از اجرای آن ، برای جلوگیری از این عمل توصیه می کنند.

در سالهای اخیر چندین پرونده علیه شرکتهای صنعت نفت و گاز و شرکتهای تولیدی و غذایی و آشامیدنی مطرح شده است و دقیقاً چقدر موضوع سرقت آب مسئله ساز است.

به عنوان مثال ، در سال 2018 ، Nestle 45 میلیون گالن آب چشمه بکر را از Strawberry Creek کالیفرنیا ریخت و آن را بطری کرد.

از نظر فنی ، این آب برای دولت پول فدرال خریداری شده و به سرقت نرفته است. این شرکت سپس آب را با برچسب Arrowhead Water به مردم آمریکا بازگرداند. فروش جهانی Nestle Waters تنها در سال 2018 از 7.8 میلیارد دلار فراتر رفته است.

با این حال ، حداقل یک دادخواست نشان می دهد که آب مورد نظر در واقع آب زیرزمینی بوده و نه آب چشمه ، که تحت رهنمودهای نظارتی مختلف قرار دارد و به طور بالقوه فروش اولیه آب را غیرقانونی می کند.

این و تعدادی از پرونده های دیگر پیچیدگی مسئله و حجم گسترده چارچوب قانونی را که در سراسر جهان از دست می رود ، در شرایطی که خشکسالی در حال تبدیل شدن به موضوعی است که بر جمعیت های استرالیا ، خاورمیانه و شمال آفریقا و نان تأثیر می گذارد ، برجسته می کند. سبد ایالات متحده در کالیفرنیا.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *