گزارش جنایات جنگی استرالیا ادعا می کند که نیروهای نخبه 39 غیرنظامی افغان را از جمله برای دستیابی به “اولین قتل” اعدام کرده اند – RT World News

نیروهای ویژه استرالیا ادعا می شود دهها نفر از افراد غیر رزمنده را هنگام استقرار در افغانستان اعدام کرده اند ، یک تحقیق جنایات جنگی منفجره کشف شده است ، که منجر به یک اقدام جدی “نادرست” و “بسیار آزار دهنده” از ارتش می شود.

ژنرال آنگوس کمبل ، رئیس نیروی دفاعی استرالیا ، یافته های گزارش 465 صفحه ای “گزارش Brereton” را روز پنجشنبه اعلام کرد و گفت “اطلاعات معتبر” نشان می دهد که 39 غیرنظامی افغان در سال 2007 تا 2014 در 23 حادثه جداگانه توسط نیروهای نخبه ویژه نیروهای غیرقانونی کشته شده اند.

“من به نمایندگی از نیروهای دفاعی استرالیا از مردم افغانستان ، صمیمانه و بدون هیچ گونه شرطی برای هرگونه عمل خلاف توسط سربازان استرالیایی عذرخواهی می کنم ،” کمپبل در یک جلسه مطبوعاتی گفت ، یافته های خود را فراخواند “آسیب رساندن به اقتدار اخلاقی ما به عنوان یک نیروی نظامی.”

چنین رفتارهای ادعایی عمیقاً به اعتماد مردم افغانستان که از ما برای کمک به کشورشان خواسته بودند بی احترامی کرد. این امر می توانست زندگی خانواده ها و جوامع افغان را ویران کند و باعث درد و رنج بی اندازه شود.

تحقیقات نشان داد که در این قتل ها زندانیانی عمدتاً شامل زندانیانی بودند که هیچ یک از آنها به عنوان مبارز باقی نماندند و افزودند که هیچ یک از آنها در آن صورت نگرفته است “گرمای جنگ” سربازان نیز بسیاری از اعدامها را عمداً پنهان کرده و غالباً اقدام به کاشت می کردند “انداختن” سلاح درگذشتگان به منظور “انحراف موشکافی” از مافوق

با این حال ، این گزارش – به نام پاول بریتون ، دادگاه عالی تجدیدنظر ، كه رهبری تحقیق چهار ساله جنایات جنگی را بر عهده داشت – تا حد زیادی از شخصیت های ارشد ارتش مسئولیت قتل ها برداشته شده است. پیدا شد “بدون مدرک” مقامات عالی رتبه از کشتارهای غیرقانونی اطلاع داشتند ، در عوض فرماندهان گشت سطح پایین را مقصر می دانستند.

“در چرخش های مختلف گروه ویژه عملیات ویژه ، این تحقیق نشان داده است که اطلاعات معتبری وجود دارد که فرماندهان گشت خود برای رسیدن به اولین کشته شدن سرباز ، به سربازان کوچک ترجیح داده اند که به یک زندانی شلیک کنند.” این گزارش می گوید ، با اشاره به عملی آغازین معروف به “خونریزی”
همچنین در rt.com
این فیلمهای بیمارگونه از قتل عده غیرنظامی افغانستانی غیرمسلح توسط نیروهای SAS استرالیا ، رسوایی کشور من استاخبار مرتبط  استفان کینگ گفت ، زنان ترانس زن هستند و باعث می شود J.K. Rowling برای گشودن او و لغو ستایش او - RT World News

ژنرال كمبل گفت كه موارد نقض شده توسط الف “فرهنگ جنگجو خودمحور” که برخی از فرماندهان گشت در میان نیروهای خود پرورش یافتند ، که در هم آمیختند “تعالی نظامی با منیت ، نخبه گرایی و استحقاق.” با این وجود ، وی افزود که مسئولیت پاسخگویی نیز باید با آن باشد “زنجیره فرماندهی مسئول شکستهای سیستمی درگیر ، که باعث شد سواحل ادعا شده رخ دهد و شناسایی نشود.”

قتل غیرقانونی غیرنظامیان و زندانیان هرگز قابل قبول نیست. وظیفه من و دیگر رئیسانم این است که همه چیز را درست تنظیم کنم.

گزارش بررتون با توجه به یافته های خود ، تعدادی از اقدامات اصلاحی را برای ارتش و دولت توصیه کرد ، از جمله جبران فوری برای خانواده های قربانیان ، مهار فرهنگ نیروهای ویژه با لغو برخی از مدال ها و تزئینات و ارجاع 19 سرباز برای تحقیقات جنایی توسط استرالیا پلیس فدرال در حالی که نخست وزیر اسکات موریسون یک بازرس ویژه برای بررسی اتهامات تعیین کرده است ، هنوز مشخص نیست که آیا دولت توصیه ها را تصویب می کند یا خیر.

سایر ادعاها درباره جنایات جنگی در میان سربازان استرالیایی در سال 2017 پس از آنکه خبرنگاران در ABC صدها صفحه از اسناد فاش شده معروف به “پرونده های افغان” در اسناد طبقه بندی شده ارتش حداقل 10 مورد اعدام غیرقانونی ادعا شده است ، از جمله “غیرنظامیان غیرمسلح” و کودکان این اطلاعات باعث حمله جنجالی پلیس فدرال به مقر ABC در سال گذشته شد که در آن پرونده ها توقیف شد. در حالی که فرد فاقد ادعا ، دیوید مک برید تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است ، پلیس تاکنون اتهام روزنامه نگاران که این داستان را منتشر کرده اند را رد کرده است.
همچنین در rt.com
پخش کننده آوسی به دلیل حمله ناشی از گزارش جنایات جنگی افغانستان ، از خوراک ها شکایت می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *