گزارش شده است که داوطلب دوم AstraZeneca از بیماری عصبی نادر رنج می برد ، اما شرکت انگلیس می گوید این واکسن مربوط نیست – RT World News

مقالات داخلی این شرکت نشان داد ، دو نفر در طی آزمایشات واکسن ویروس AstraZeneca در انگلیس بیمار شده اند و یک منبع گفته است که هر دو از یک اختلال عصبی جدی رنج برده اند.

این شرکت جزئیات این آزمایشات را روز شنبه منتشر کرد ، پس از آنکه با انتقاد از عدم شفافیت در مورد آزمایش واکسن مورد انتظار علیه ویروس روبرو شد ، ویروس که تاکنون بیش از 30.8 میلیون نفر را آلوده کرده و باعث بیش از 958000 مورد مرگ در سراسر جهان شده است.

اولین شرکت کننده در آزمایش های انگلیس – که همزمان با دانشگاه آکسفورد در حال انجام است – پس از دریافت یک دوز واکسن تجربی در ماه جولای ، بیمار شد.

بعداً به خانم داوطلب مبتلا به میلیت عرضی ، یک بیماری التهابی نادر که بر نخاع تأثیر می گذارد ، باعث ضعف ، تغییرات حسی و اختلال عملکرد سیستم عصبی خودمختار تشخیص داده شد. سخنگوی شرکت بعداً به رسانه ها گفت که داوطلب بیماری مولتیپل اسکلروزیس را تشخیص نداده بود و آزمایشات از سر گرفته شد.
همچنین در rt.com
داوطلب واکسن AstraZeneca پس از دو دوز دچار التهاب نخاع و “بیماری عصبی نادر” شد – گزارشدومین زن دریافت کننده واکسن پس از دوز پیگیری در ماه سپتامبر دچار عوارض شد. AstraZeneca تشخیص او را تأیید نکرد ، اما یک منبع به نیویورک تایمز گفت که این بیماری نیز از نظر میلویت عرضی است.

در 6 سپتامبر ، بعد از احساس بیماری زن دوم ، آزمایشات دارو دوباره متوقف شد ، اما کمتر از یک هفته بعد در انگلیس ، برزیل ، هند و آفریقای جنوبی دوباره از سر گرفتند. با این حال ایالات متحده هنوز ادامه آزمایش را روشن نکرده است.

اخبار مرتبط  دانشمندان برای محاسبه پیامدهای جوی پانچ های سیاره ای از ابر رایانه استفاده می کنند - RT World News

AstraZeneca ، که واکسن خود را به حدود 18000 نفر در سراسر جهان تزریق کرده است ، در اسناد داخلی گفته است که دو مورد بیماری “بعید به نظر می رسد که با واکسن در ارتباط باشد ، یا شواهد کافی برای اطمینان از وجود بیماری در رابطه با واکسن وجود ندارد.”

ميليت عرضي يك بيماري جدي و نادر است و موارد مكرر آن در ميان شركت كنندگان در آزمايشات ممكن است باعث شود كه AstraZeneca واکسن خود را با هم از دست بدهد.

واکسن AstraZeneca از یک آدنو ویروس میمون استفاده می کند که یک ژن را با ویروس کرونا ویروس Covid-19 مشترک دارد. طبق گفته Kirill Dmitriev ، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه که از تولید واکسن روسیه حمایت مالی می کند ، این یک روش آزمایش نشده برای تولید واکسن است.
همچنین در rt.com
آیا حملات غرب به واکسن Covid-19 روسیه یک جنگ سرد علیه بشریت است؟برخلاف لگن AstraZeneca ، روسیه Sputnik V ، اولین واکسن ثبت شده در جهان ، از آدنو ویروس های انسانی به عنوان بردار استفاده می کند – رویکردی که به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.

در اوایل این ماه ، مجله معتبر پزشکی انگلیس ، لانست ، مطالعه Sputnik V وزارت بهداشت روسیه را منتشر کرد که نشان می دهد واکسن 100 درصد موثر است و در همه 76 شرکت کننده در مراحل اولیه آزمایش ، آنتی بادی تولید می کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *