گزارش شده است که موساد واکسن ویروس کرونا ویروس چینی را برای “مطالعه” به اسرائیل آورده است – RT World News

رسانه های محلی گزارش دادند ، سازمان خدمات مخفی اسرائیل ، موساد ، واکسن Covid-19 چین را گرفته و دارو را برای “مطالعه” مصرف می کند. اسرائیل قبلاً واکسن مخصوص به خود ساخته است که تحت آزمایشات انسانی قرار گرفته است.

کانال 12 اسرائیل روز دوشنبه گزارش داد که موساد در هفته های اخیر واکسن را به اسرائیل آورده است. بلافاصله مشخص نشد که آژانس دقیقاً چگونه دارو را تهیه کرده است.

چندین منبع دولتی دارند “غیر مستقیم” این گزارش را به رسانه های محلی تأیید کرد. گفته می شود که هدف از تهیه این مطالعه مطالعه ترکیب چینی و بررسی بیشتر گزینه های واکسیناسیون است. جدا از آن ، یک مقام ارشد وزارت بهداشت تأیید کرد که این کشور به دنبال خرید واکسن Covid-19 از کشورهای دیگر است.

“چندین تلاش دیپلماتیک در پشت صحنه در جریان است” این مقام به جروزالم پست گفت. “ما در حال تلاش برای اطمینان از دسترسی شهروندان اسرائیلی به واکسن در اسرع وقت هستیم.”
همچنین در rt.com
درمان بدتر از بیماری؟ دانشمندان هشدار می دهند برخی از واکسن های Covid-19 ممکن است خطر ابتلا به HIV را افزایش دهنداسرائیل قبلاً واکسن Covid-19 خود را تولید کرده است ، اما روند آزمایش آن در مراحل اولیه باقی مانده است. هفته گذشته ، موسسه تحقیقات بیولوژیکی اسرائیل در Ness Ziona نام واکسن خود را اعلام کرد که به آن “Brilife” لقب داده اند.

اخبار مرتبط  لوكشنكو بلاروس را لزوماً "سوسری سبيل دار" نگو ، مخالفان را خواستار شد - RT World News

این واکسن قبلاً همه تأییدیه های لازم را دریافت کرده است و انتظار می رود آزمایش انسانی مرحله 1 آن هفته آینده آغاز شود. در ابتدا ، این دارو بر روی حدود 100 داوطلب آزمایش می شود و اگر همه چیز خوب پیش برود ، 1000 نفر دیگر در بهار سال آینده در آزمایشات فاز 2 شرکت می کنند.

در هفته های اخیر ، اسرائیل با افزایش شدید موارد جدید ویروس کرونا مواجه شده است که در حال حاضر این بیماری در مرز 310،000 است. گرچه به نظر می رسد این رقم در مقایسه با کشورهای متضرر نسبتاً ناچیز باشد ، اما برای کشور 8.9 میلیون نفری قابل توجه است و 3.4 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهد.
همچنین در rt.com
اسرائیل قفل انسداد ویروس کرونا را تمدید کرد زیرا وزیر دارایی هشدار داد که “در حال فروپاشی” مشاغل استدر سراسر جهان ، تعداد موارد تایید شده ویروس کرونا بسیار بیشتر از مرز 43 میلیون نفر بوده است ، که آخرین آمار دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد. بیش از 1.1 میلیون نفر از ابتدای شیوع بیماری همه گیر تسلیم این بیماری شده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *