گفته می شود سربازان و غیرنظامیان در اثر شلیک گلوله ها در مرز پاکستان و هند در کشمیر کشته شده اند (ویدئو) – RT World News

بر اساس گزارش ها ، در یکی از مرگبارترین درگیری های این دو نظامی در سال جاری ، در درگیری بین نیروهای پاکستانی و هندی در مرز مورد مناقشه کشمیر حداقل دوازده نفر کشته شده اند.

مقامات هندی از کشته شدن شش غیرنظامی ، سه سرباز و یک مرزبان در پی یک روز بمباران شدید بین ایالت های همسایه در روز جمعه خبر دادند.

در همین حال ، پاکستان از چهار مورد کشته شدن غیرنظامیان خبر می دهد ، اما علیرغم ادعای مقامات هندی مبنی بر خسارات وارد آمدن به نیروهای امنیتی پاکستان ، از تلفات نظامی نام برد.

هر دو طرف ادعا می کنند که طرف دیگر شروع به گلوله باران کرده است.

رامش کومار آنگرال ، رئیس پلیس منطقه پونچ گفت که حوالی ظهر به وقت محلی جمعه ، “پاکستان در بخش ساوجیان آتش سنگینی را باز کرد که منجر به زخمی شدن هفت نفر شد.”

“مجروحان شامل دو باربر با نیروی امنیتی مرز (BSF) و دو کودک بودند.”
همچنین در rt.com
هر شهروند هندی اکنون می تواند زمین های جامو و کشمیر را بخاطر اعمال تغییرات در قانون خریداری کندبا این حال ، این نسخه از وقایع مورد اختلاف پاکستان است. بر اساس بیانیه ای ، وزارت امور خارجه پاکستان یک دیپلمات ارشد هندی را احضار کرده است تا در مورد مرگ و ویرانی ادعا شده توسط گلوله باران هند پاسخ دهد.

بیانیه اضافه شده است “اینکه چنین اقدامات بیهوده ای مغایر با تفاهم آتش بس سال 2003 و مغایر با هنجارهای انسانی و رفتارهای حرفه ای نظامی است.”

سید شهید قدری ، یک مقام دولتی در کشمیر تحت کنترل پاکستان ، گفت ، “آنها طبق معمول مردم غیرنظامی را بدون هیچ گونه پشیمانی هدف قرار دادند.”

یک ویدئو از یک حساب غیررسمی بیرون آمده است که گویا خسارت ناشی از گلوله باران هند به یک روستا در پاکستان را نشان می دهد.

اخبار مرتبط  در آخرین حادثه مرزی چین و هند در هیمالیا شلیک شد ، اما قدرتهای آسیایی با چه کسی سلاح استفاده کرد اختلاف نظر دارند - RT World News

تعدادی از مقامات هندی در توئیتر خود پست گذاشته اند تا آنچه را تجاوز به پاکستان می دانند محکوم کنند و از نیروهای مسلح خود حمایت کنند. یکی از افسران روابط عمومی وزارت دفاع هند با انتقاد از پاکستان بخاطر این امر موافق است “بی پروا” حمله کرده و تصویری از تلافی جویی هندوستان را نشان داد.

سخنگوی دیگری از وزارتخانه ادعا کرد هند متحمل خسارات سنگینی شده بود.

هند و پاکستان هر کدام سهمی از منطقه کشمیر را اداره می کنند اما ادعا می کنند این منطقه به طور کامل اداره می شود. از زمان استقلال در 1947 از انگلیس بر سر منطقه دو جنگ صورت گرفته است.

آتش بس در سال 2003 توافق شد تا از طریق خط کنترل بین هند و پاکستان مثر باشد ، اما اغلب نقض می شود ، در نتیجه منجر به کشته شدن غیرنظامیان و درگیری بین دو نظامی می شود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *