گفته می شود عامل سیا در سومالی کشته شده است … درست زمانی که ترامپ فکر می کند نیروهایش را خارج می کند؟ – اخبار جهانی RT

منابع ادعا کردند ، یک افسر CIA و SEAL نیروی دریایی سابق در نبرد در سومالی کشته شده است ، تنها چند روز پس از هشدار منتقدان مبنی بر اینکه طرح خروج ادعایی ترامپ امنیت ملی ایالات متحده را تضعیف می کند و آمریکایی ها را به خطر می اندازد.

این افسر کهنه کار به بخش شبه نظامی CIA تعلق داشت و در همان سال کشته شد “روزهای اخیر” در طی جنگ در کشور آفریقای شرقی ، روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه به نقل از مقامات ناشناس ایالات متحده گزارش داد. هویت ، مأموریت و شرایط دقیق مرگ وی هنوز مشخص نیست ، در حالی که سیا هنوز در مورد تلفات ادعایی توضیحی نداده است.
همچنین در rt.com
گزارش جدید نشان می دهد که عملیات ویژه ایالات متحده به طور مخفیانه تقریباً در نیمی از آفریقا فعال است ، زیرا تهدیدهای نظامی چین و روسیه را تهدید می کندگزارش های رویترز ، بلومبرگ ، تایمز و سایر رسانه ها گزارش های مربوط به مرگ بازنشسته SEAL در حالی مطرح می شود که سطح بالایی در مورد احتمال خروج نیروهای آمریکایی از سومالی وجود دارد. تخمین های فعلی حدود 700 سرباز آمریکایی را در سومالی تشکیل می دهد ، جایی که آنها در کنار نیروهای امنیتی محلی در جنگ علیه الشباب ، یک گروه مبارز اسلامگرا وابسته به القاعده کار می کنند. مشخص نیست که چند افسر اطلاعاتی ممکن است در کشور مستقر شوند.

در حالی که خروج از سومالی مطابق با عقب نشینی نیروهای نظامی است که ترامپ در سایر نقاط مانند عراق و افغانستان دستور داده است ، این پیشنهاد با مقاومت منتقدان رئیس جمهور و همچنین پرسنل شخصی وی روبرو شده است. چند ساعت از گزارش ماه اکتبر در بلومبرگ نگذشته بود که ترامپ درخواست طرح عقب نشینی کرده بود ، سخنگوی AFRICOM – که بر حضور نظامی ایالات متحده در آفریقا نظارت می کند – هشدار داد که الشباب “تهدید آینده برای آمریکا” با استدلال اینکه نیروهای سومالی هنوز هم به آن نیاز دارند “کمک بین المللی”
همچنین در rt.com
حداقل 5 کشته ، 28 زخمی در اثر انفجار افراد مسلح در بمب خودرو و هتل طوفان در موگادیشو (فیلم ها)اخبار مرتبط  این هواپیما که با سقوط پول در سودان جنوبی بارگیری شده است ، چند نفر از جان باختگان (عکس ، VIDEO) - RT World News

مرگ رزمی افسر CIA به احتمال زیاد این موضع اکراه را تقویت می کند ، که توسط تعدادی از “کارشناسان مبارزه با تروریسم” بارها و بارها در مطبوعات شرکت های آمریکایی ذکر شده است ، بسیاری اصرار دارند که خروج “تقویت” گروه های تروریستی محلی با این حال ، منتقدان حضور مداوم آمریکا در سومالی مخالفت کرده اند که عقب نشینی احتمالاً فقط نیروهای آمریکایی را به جای اعزام آنها به خانه ، به کشورهای مجاور منتقل می کند ، همچنین پیشنهاد می کند که سیا و سایر مأموران اطلاعاتی با سربازان ترک نخواهند شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *