گلن گرین والد ، که به انتشار افشاگری های اسنودن کمک کرد ، پس از سانسور سردبیران برای گزارش بایدن ، از خروجی خود تأسیس کرد – RT World News

استعفا از رهگیری ، گلن گرین والد به عنوان آخرین قطعه تصمیم سردبیران “اقتدارگرا ، ترس زده ، سرکوبگر” در نیویورک برای سرکوب مقاله خود را در انتقاد از جو بایدن کاندیدای ریاست جمهوری دموکرات ذکر کرد.

گرین والد در سال 2014 با همکاری لورا پویتراس و جرمی اسکاهیل ، به عنوان وسیله نقلیه انتشار افشاگری از ادوارد اسنودن ، افشاگر افشاگری NSA ، موسسه فروش را تأسیس کرد. وی در نامه استعفا که روز پنجشنبه ارسال شد ، توضیح داد که آزادی تحریریه باید مأموریت اصلی Intercept باشد.

نشریه “اکنون هیچ شباهتی به آنچه ما قصد ساختن آن را داریم – نه از نظر محتوا ، ساختار ، رسالت تحریریه یا هدف” ، گرین والد نوشت.

در عوض ، این است “به سرعت در حال تبدیل شدن به یک رسانه دیگر با وفاداری ایدئولوژیک و حزبی اجباری ، دامنه ای سخت و محدود از دیدگاه های مجاز (از لیبرالیسم استقرار گرفته تا چپ گرایی نرم ، اما همیشه در حمایت نهایی از حزب دموکرات لنگر انداخت) ، ترس عمیق از توهین به فرهنگ سلطه جویانه لیبرالیسم و ​​مفاخر توئیتر چپ میانه و یک نیاز اساسی برای تأیید تأیید و تحسین رسانه های اصلی جریان که ما برای مقابله ، انتقاد و براندازی “رهگیری” ایجاد کردیم. “ گرین والد در پست Substack درباره تصمیم خود برای رفتن توضیح داد.

در حالی که مدتی است مشکلات بین گرین والد – که در برزیل زندگی می کند – و سردبیران مستقر در نیویورک در حال افزایش است ، آخرین فشار تصمیم آنها برای خودداری از انتشار مقاله ای بود که وی نوشت تا زمانی که همه انتقادات از بایدن را برطرف کرد. علاوه بر این ، آنها سعی کردند مانع انتشار مقاله در جاهای دیگر او شوند.

گرین والد توضیح داد که می توانست با ویراستاران زندگی کند و از نام خود به عنوان سپر استفاده کند “در حالی که یک ماموریت ویراستاری را کاملاً با آنچه من معتقدم کاملاً ناپسند است ،” تا زمانی که حداقل بتواند آزادانه منتشر کند. وی گفت که اکنون دیگر چنین نیست.

گرینوالد در پست Substack در توضیح جدایی خود از Intercept و شرکت مادرش First Look Media ، اشاره کرد که او کاری ندارد و در واقع مخالفت با “سوزش” از برنده واقعیت پیمانکار NSA در سال 2017 ؛ روزنامه نگار لی فانگ را مجبور به عذرخواهی کرد “هنگامی که یک همکار سعی در از بین بردن شهرت خود را با علنی ، بی اساس و بارها و بارها نشان دادن نژادپرستانه از او داشت.” یا امتناع از رهگیری برای پوشش جلسات استرداد جولیان آسانژ اخیر – با این حال سردبیران خوشحال بودند که اجازه دادند او را به خاطر همه چیز مقصر بدانند.

… آسیب شناسی ها ، عدم لیبرالیسم و ​​ذهنیت سرکوبگرانه که منجر به تماشای عجیب سانسور شدن من توسط رسانه های شخصی ام شد ، مواردی هستند که به هیچ وجه منحصر به The Intercept نیستند. این ویروس ها هستند که تقریباً همه سازمان های اصلی جریان اصلی میانه ، نهاد دانشگاهی و اتاق را آلوده کرده اند.

در واکنش به اعلامیه گرین والد ، رئیس دفتر Intercept’s DC ، رایان گریم گفت: “همچنان متعهد به انجام روزنامه نگاری قدرتمند و خصمانه است” و خواستار اشتراک

اخبار مرتبط  رئیس جمهور لهستان ، دودا ، با رونق دوئل شوخی روس به عنوان رئیس سازمان ملل متحد - RT World News

گرین والد برای گزارش خود در زمینه نظارت جهانی الکترونیکی توسط سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده بر اساس اسنادی که اسنودن در سال 2013 به مطبوعات درز کرد ، برنده جایزه جورج پولک و جایزه پولیتزر شده است. او بارها و بارها طرفدار اسنودن بوده است ، از جمله در اوایل سال جاری ، توییتر رسیدگی به “بخشش اسنودن” پس از آنکه ترامپ یکی از پست های خود را در انتقاد از مجتمع نظامی – صنعتی ایالات متحده بازتوییت کرد.

او همچنین به همراه تعداد معدودی دیگر از روزنامه نگاران مستقل با گرایش چپ که در نتیجه خود را از انتشارات اصلی محروم می دیدند ، یک فرد مشکوک «روسای گیت» بوده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *