گواتمالا متعهد می شود که کاروان مهاجران غیرقانونی را که به آمریکا می روند بازداشت و بازگرداند – RT World News

دولت گواتمالا متعهد شده است كه مهاجران مقیم آمریكا را كه به طور غیرقانونی از هندوراس وارد این كشور شده اند ، به دام بیندازد و دلیل آن ترس از شیوع كرونا باشد. حدود 3000 نفر قبلاً از مرز گواتمالا عبور کرده اند.

آلخاندرو جیاماتئی ، رئیس جمهور گواتمالا ضمن قول دادن به عقب راندن گروه ، گفت: هجوم مهاجران تهدیدی جدی برای سلامتی در میان بیماری همه گیر است.

“دستور بازداشت کلیه کسانی که به طور غیرقانونی وارد شده اند ، و بازگرداندن آنها به مرز کشورشان است.” جیامتاتی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت.

ما به هیچ خارجی که از روشهای غیرقانونی استفاده کرده اجازه ورود به کشور را نمی دهیم ، فکر کند که آنها حق دارند بیایند و ما را آلوده کنند و ما را در معرض خطر جدی قرار دهند.

حدود پنج هزار نفر روز پنجشنبه وارد کشور شدند ، بسیاری از آنها به راحتی از طریق گذرگاه های مرزی راه خود را فشار دادند. پس از آن مهاجران به اعماق گواتمالا هجوم بردند و بسیاری از مسافران از ترافیک عبور می کردند تا سریعتر حرکت کنند. حداقل یک مهاجر هنگام تلاش برای صعود بر روی یک کامیون در حال حرکت کشته شد ، تصاویر گرافیکی که در اینترنت پخش می شود.

اخبار مرتبط  فیلم های درخشان کره زمین که در حال پرواز در برزیل هستند ، تئوری های UFO را به صورت آنلاین روشن می کنند - RT World News

گروه های بزرگی از مهاجران را در حالی که شب گذشته در خیابان های شهرهای گواتمالا در حال خواب بودند مشاهده کردند و پلیس محلی آنها را کاملاً زیر نظر داشت.

مقامات گواتمالا پیش از این گفته بودند که انتظار می رود حدود 3،000 مهاجر دیگر روز جمعه به مرزهای این کشور برسند. گیلرمو دیاز ، مدیر مهاجرت گواتمالا ، از مقامات هندوراس خواسته است تا امنیت مرزی را در ایالت همسایه تقویت کنند و به کشور خود در مهار جریان مهاجران کمک کنند.
همچنین در rt.com
کاروان بیش از 3000 مهاجر مقیم آمریکا از هندوراس به طور غیرقانونی به گواتمالا می روند (VIDEOS)کاروان مهاجر در حال انجام بزرگترین کاروان از زمان شیوع ویروس کرونا در آمریکای مرکزی در ماه مارس است. بیماری همه گیر بر سفرهای بین المللی در منطقه ، از جمله برای مهاجران غیرقانونی ، و همچنین در سایر نقاط جهان به شدت تأثیر گذاشته است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *