گوترس ، رئیس سازمان ملل متحد درباره رکود اقتصادی ناشی از همه گیر هشدار می دهد – RT World News

دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترس اظهار داشت كه اثرات همه گیر Covid-19 به طور گسترده فقر در سراسر جهان را افزایش می دهد ، زیرا تعداد موارد تأیید شده همچنان رو به رشد است.

گوترس با بانک جهانی و صندوق بین المللی پول (IMF) یک نشست مجازی برگزار کرده است. برای ارتباط از راه دور ، سازمان ملل مختصر سیاست های دبیر کل را ارائه داد ، که در آن وی گفت عمق رکود اقتصادی جهانی می تواند “عمیق ترین پس از رکود بزرگ.”

در خلاصه سخنان خود ، گوترس از گزارش زودهنگام از صندوق بین المللی پول از اوایل این هفته استناد کرد ، که اشاره کرد که رکود اقتصادی در سراسر جهان باعث “قفل عالی” نه تنها بدترین ضربه به اقتصاد جهان از زمان رکود اقتصادی سالهای 1929-39 ، بلکه “بسیار بدتر از بحران مالی جهانی” ، با استناد به داده های سال 2009

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که حتی در بهترین حالت ، اگر همه گیری در نیمه دوم سال 2020 محو شود ، ضرر تجمعی تولید ناخالص داخلی جهانی در سال های 2020 تا 2120 می تواند حدود 9 تریلیون دلار باشد ، “بزرگتر از اقتصادهای ژاپن و آلمان ، در کنار هم.”
همچنین در rt.com
چه کسی اول؟ زمان آن رسیده است که مؤسسات جهانی دوباره بهسازی شوند و برای نظم جهانی جدید پس از کووید آماده شوندرئیس سازمان ملل هشدار داد كه اگرچه تأثیر دقیق این بیماری همه گیر بر اقتصاد از كشور به كشور دیگر متفاوت خواهد بود ، “Covid-19 به احتمال زیاد فقر و نابرابری را در مقیاس جهانی افزایش می دهد.”

گوترس در سخنرانی خود در این نشست از بانک جهانی و صندوق بین المللی پول خواست تا در این امر کمک کنند “کاهش [the] خرد کردن بدهی “ در کشورهای در حال توسعه ، به ویژه در آفریقا.

این فقط یک بیماری همه گیر نیست. این یک بیماری همه گیر است. همه گیر بشردوستانه. همه گیر توسعه.

در هفته های اخیر توجه بیشتری به آفریقا شده است ، زیرا سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داد که این قاره می تواند مرکز بعدی شیوع Covid-19 باشد. آفریقا به دلیل اقتصاد ضعیف و سیستم های مراقبت های بهداشتی خود می توانست “در نهایت متحمل بزرگترین بحران بحرانی شوید که ایجاد آن نباشد ،” گوترس گفت.

اخبار مرتبط  بنابراین ، صاحبخانه اکنون مالک شماست؟ لیست حمایت از سازمان ملل با شرایط "خنثی جنسیتی" با تمسخرهای وحشیانه روبرو شد - RT World News

بسیاری از بخش های اقتصاد با متوقف کردن مرزهای خود متوقف می شوند ، اشکال مختلفی از بند را تحمیل می کنند و شهروندان را ترغیب می کردند تا در تلاش برای کاهش سرعت بیماری ، در خانه بمانند. این امر منجر به ارائه مشاغل شده است “خدمات غیر ضروری” هفته ها و ماه ها بسته بماند. در ایالات متحده ، کشوری که در اثر این بیماری آسیب دیده است ، بیش از 22 میلیون نفر برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کرده اند.

به گفته دانشگاه جان هاپکینز ، تا روز شنبه ، بیش از 2.25 میلیون مورد تایید شده Covid-19 در سراسر جهان وجود دارد. بیش از 154،300 نفر جان باخته اند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *