گوگل ادعا می کند شیمی را با استفاده از یک کامپیوتر کوانتومی برای اولین بار در تاریخ بشریت شبیه سازی کرده است – RT World News

محققان گوگل ادعا می کنند اولین شبیه سازی واکنش شیمیایی را با استفاده از فن آوری کوانتوم انجام داده اند ، در حرکتی که ممکن است دوره جدیدی از درک ما از جهان پیرامون ما باشد.

تیم Google AI Quantum از پردازنده کوانتومی 54 qubit خود ، Sycamore ، برای شبیه سازی تغییرات در پیکربندی مولکول کاملاً اساسی موسوم به دیازن ، که از دو اتم نیتروژن و دو اتم هیدروژن تشکیل شده است ، استفاده کردند.

چنار ، مانند همه رایانه های کوانتومی ، از واحدهای منطقی به نام کیوبیت استفاده می کند که در حوزه فیزیک تئوری مبهم ، “یا” وجود دارد ، که به رایانه های کوانتومی امکان انجام محاسبات پیچیده و غیرقابل پیچیده از یک نوع و در مقیاسی را می دهد که رایانه های سنتی از عهده آن بر نمی آیند – اساساً انجام اولین کار غیر ممکن است.

این تحقیقات در ژورنال Science منتشر شد و ممکن است آغاز فروتنانه یک رویکرد کاملاً جدید در شیمی باشد.
همچنین در rt.com
پست شبح! Google قدرتمندترین رایانه جهان را ایجاد می کند ، ناسا “به طور تصادفی فاش می کند” … و سپس انتشار ناپدید می شودصرف نظر از سادگی ظاهری مولکول دیازن ، کامپیوتر کوانتومی با موفقیت موفق به توصیف دقیق توسعه و تغییرات موقعیتی اتم های هیدروژن در هنگام تشکیل ایزومرهای مختلف دیازن (دو یا چند ترکیب از انواع مختلف و تعداد اتم های مختلف ، اما از نظر ساختار متفاوت است) )

این تیم همچنین از Sycamore برای محاسبه انرژی اتصال هیدروژن در زنجیره های بزرگتر مولکول استفاده کرد. انجام این کار نیز قبلاً غیرممکن نبود اما بسیار دشوار و بسیار وقت گیر بود.

اخبار مرتبط  مغولستان پس از آزمایش مثبت 2 نفر برای PLAGUE ، شهر غربی را قفل می کند - RT World News

Sycamore در دقایقی صرف به نتایج رایانه ای رسیده است که ابر رایانه ها هزاران سال طول می کشد. دقیقاً نوع قدرت محاسباتی مورد نیاز برای تأثیرگذاری در تغییر دریا بی سابقه در درک ما از عناصر بنیادی بنیادی جهان اطراف ما.

حتی شگفت انگیزتر این واقعیت است که مهندسان گوگل برای انجام محاسبات دیازن فقط از 12 کیوبیت 54 کیلوبیت در پردازنده Sycamore استفاده کرده اند.

مقیاس گذاری الگوریتم برای شبیه سازی واکنش در مولکولهای بزرگتر و پیچیده تر ، صرفاً به کارگیری بیشتر کیوبیت های دستگاه Sycamore در حالی که کمی محاسبات را دستکاری می کنید ، است.
همچنین در rt.com
گوگل “برتری کوانتومی” را با پیشرفت جدید فوق رایانه اعلام می کنداین به زودی می تواند منجر به مواد قوی تر ، با دوام تر ، داروهای بهتر و م effectiveثرتر و گشودن برخی از فرایندهای اساسی در جهان شود.

با این حال ، محققان به سرعت تمرینات را نادیده گرفتند … فعلا.

“ما اکنون محاسبات کوانتومی شیمی را در مقیاسی کاملاً متفاوت انجام می دهیم ،” رایان باباش در گوگل می گوید.

“کار قبلی شامل محاسباتی بود که اساساً می توانستید با مداد و کاغذ با دست انجام دهید ، اما تظاهراتی که اکنون در حال بررسی آنها هستیم ، مطمئناً برای انجام این کار به کامپیوتر احتیاج دارید.”

بابوش همچنین معتقد است ، پس از تحقق كامل و توسعه این فناوری ، حتی ممكن است بتوانیم مواد شیمیایی كاملاً جدیدی را با استفاده از شبیه سازی كوانتومی تولید كنیم.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *