گوگل پس از صدور احکام دادگاه استرالیا در پرونده “اولین جهان” مبنی بر گمراه کردن کاربران در مورد جمع آوری داده ها ، “میلیون ها جریمه” دریافت کرد – RT World News

پس از اینکه دادگاهی در استرالیا در مورد پرونده ای مهم مبنی بر فریب کاربران درباره نحوه جمع آوری اطلاعات شخصی در دستگاه های تلفن همراه اندرویدی ، کاربران را فریب داد ، ممکن است گوگل مجبور به پرداخت غرامت میلیونی شود.

دادگاه فدرال در کنار کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) قرار گرفت که در اکتبر 2019 از Google شکایت کرد و ادعا کرد که این غول فناوری در مورد داده های شخصی شخصی که از ژانویه 2017 تا دسامبر 2018 جمع آوری شده است ، از طریق دستگاه های اندرویدی ، مشتریان را گمراه کرده است.

طبق این شکایت ، Google به کاربران اجازه می داد داده های مکان را خاموش کنند ، اما به طور مخفیانه حرکت آنها را ردیابی می کرد مگر اینکه تنظیم دیگری روی تلفن نیز خاموش باشد.

در قضاوت خود ، دادگستری توماس تاولی گفت که این عمل چنین است “گمراه کننده یا فریبنده” برای اعضای عموم

با این حال ، دادگاه ادعاهای جداگانه مطرح شده توسط ACCC راجع به اظهاراتی که گوگل در مورد روش هایی که مصرف کنندگان می توانند از جمع آوری و استفاده از داده های موقعیت مکانی شرکت جلوگیری کنند رد کرد.

در بیانیه ای ، ACCC این حكم را به عنوان الف “اولین اقدام اجرایی جهانی” و گفت که پیگیری خواهد کرد “مجازات های مالی ، دستورات انتشارات ، و دستورات انطباق” درمقابل Google ، بعداً تعیین می شود.

اخبار مرتبط  مردم محلی خواستار عدالت پس از مرگ و میر در مرگبارترین حمله پلیس ریودوژانیرو به فاولا به 28 (عکس) - RT World News
همچنین در rt.com
“روزنامه نگاری درحال تحول”: فیس بوک 3 قرارداد پرداخت محتوای خود را با Rupert Murdoch’s News Corp در استرالیا منعقد کردراد سیمز ، رئیس ACCC ، این تصمیم را ستود و آن را به عنوان یک تصمیم توصیف کرد “پیروزی مهم” برای مشتریانی که a ارسال می کنند “پیام قوی” به گوگل و دیگر شرکت های Big Tech که آنها نمی توانند کاربران خود را گمراه کنند بدون اینکه با عواقبی مواجه شوند

سیمز به نقل از ABC گفت که این ناظر به دنبال جریمه های حداکثر تا حدودی خواهد بود “میلیونها نفر”

سخنگوی شرکت با اشاره به اینکه دادگاه برخی از ادعاهای ACCC علیه غول فناوری را رد کرد ، گوگل در حال بررسی پرونده است و در حال تجدید نظر درمورد تجدیدنظر است.

این شرکت ادعا کرد که آن را فراهم می کند “کنترل های قوی برای داده های مکان” و همیشه به دنبال بهبود ویژگی ها برای کمک به کاربران در مدیریت اطلاعات شخصی خود است.

این حکم پس از آن صادر شد که گوگل درگیر اختلافات چند ماهه با کانبرا بر سر قانونی بود که این شرکت و همچنین فیس بوک را مجبور به جبران خسارت مطالب موجود در سیستم عامل خود به خبرگزاری های محلی کرد. گوگل سرانجام موافقت كرد كه به برخي از ناشران براي استفاده از مطالب آنها پول پرداخت كند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *