گوگل 120 میلیون دلار جریمه توسط مقامات ضد انحصاری ایتالیا به دلیل سوusing استفاده از موقعیت بازار برای جلوگیری از برنامه گوشی های هوشمند رقیب – RT World News

مقامات رقابت ایتالیا به دلیل سوusing استفاده از موقعیت خود در بازار برای مسدود کردن برنامه Enel X از فروشگاه Play ، 100 میلیون یورو (120 میلیون دلار) جریمه کردند.

مراکز حاکمیت Autorita Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) پیرامون این ادعا که گوگل با سو ab استفاده از موقعیت خود در بازار ، کنترل سیستم عامل اندروید و فروشگاه Play ، برای جلوگیری از در دسترس قرار دادن یک برنامه رقیب ، Enel X در اختیار کاربران قرار گرفته است.

“با امتناع از همکاری Enel X Italia با Android Auto ، Google به طور ناعادلانه امکان استفاده از برنامه Enel X Italia هنگام رانندگی و شارژ مجدد یک وسیله نقلیه الکتریکی را برای کاربران نهایی محدود کرده است.” تنظیم کننده ضد انحصار اظهار داشت.

به عنوان بخشی از قضاوت خود ، تنظیم کننده مقرر کرد که Google باید برنامه Enel X را که مخصوص افرادی است که دارای وسایل نقلیه الکتریکی هستند ، در Android Auto در دسترس قرار دهد ، زیرا این کار باعث نمی شود “به طور دائمی شانس Enel X Italia برای ایجاد یک پایگاه کاربر مستقل را به خطر بیندازید” در نتیجه قوانین رقابت را نقض می کند.

طبق گفته AGCM ، اقدامات Google ناقض ماده 102 پیمان عملکرد اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) است که شرکت ها را از داشتن سو ab استفاده از یک موقعیت خاص در یک بازار خاص منع می کند.

اخبار مرتبط  ویروس کرونا ویروس کرونا "بسیار شدید" اما "لزوماً بزرگ نیست" - WHO - RT World News

اقدام AGCM آخرین مجازاتی است که به دلیل نقض قوانین وضع شده توسط نهادهای نظارتی ضد انحصاری به این شرکت فناوری تحمیل شده است ، زیرا گوگل در سه سال گذشته با 8.25 میلیارد یورو (10 میلیارد دلار) جریمه توسط اتحادیه اروپا مواجه شده است.
همچنین در rt.com
پس از جریمه 12 میلیون دلاری غول فناوری ایالات متحده به دلیل سوusing استفاده از “تسلط” App Store ، اپل برای مبارزه با آژانس ضد انحصار روسیه در دادگاهمحققان اتحادیه اروپا نسبت به Alphabet و شرکت تابعه آن به دلیل داشتن فعالیت هایی که ادعا می کنند رقبا را در خرید آنلاین ، تبلیغات یا سیستم عامل های گوشی های هوشمند آندروید مسدود یا محدود می کند انتقاد کرده اند.

در پاسخ به این حکم ، سخنگوی Google گفت: “ما با این مخالف هستیم [the] تصمیم مقامات و ما گزینه های خود را بررسی خواهیم کرد. “ نماینده ادعای سو it استفاده از موقعیت خود در بازار را برای مسدود کردن برنامه و استدلال آن رد کرد “هدف این است که به توسعه دهندگان بیشتر اجازه دهد برنامه های خود را با گذشت زمان در دسترس قرار دهند” اما برنامه ها باید مطابقت داشته باشند “دستورالعمل های دقیق” و استانداردهای ایمنی قبل از تصویب

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *