یادبود مینی بوته های بدون سرنشین روسی در یادبود ماریانا در جهان – عمیق ترین رباتیک خود – RT World News

یک هواپیمای بدون سرنشین روسی کاملاً خودمختار در عمق بیش از 10 کیلومتری غوطه ور شده است و به کف ترانشه ماریانا ، عمیق ترین قسمت اقیانوس آرام رسیده است. حتی یک یادبود V-Day مانند یک شناور کاشته شده است تا برای همیشه در اعماق تکان بخورد.

به گفته بنیاد روسی برای پروژه های تحقیقاتی پیشرفته ، یک نهاد تحقیقاتی دفاعی که بودجه ایجاد پهپاد را تأمین می کند ، عمیق ترین نقطه سقوط در 10.028 متر ثبت شده است. از نظر فنی بدان معنی است که اگر قرار باشد در Challenger Deep که پایین ترین قسمت سنگر است ، فرود بیاید عمیق تر می شود ، که در حدود 11 کیلومتری از سطح آن قرار دارد ، اما ظاهرا این تیم با کمی فضای بیشتر برای مانور می توانست لکه ای انتخاب کند.

این دستاورد بسیار چشمگیر است. تعداد معدودی از زیردریایی های بدون سرنشین به عمق بیش از 10 کیلومتر رسیده اند ، از جمله صنایع دستی Kaiko و ABISMO ژاپن ، هایدو 1 چین یا Nereus آمریکایی. هواپیمای روباتیک روسی Vityaz از این امر برجسته است زیرا این خودرو یک وسیله نقلیه سنتی از راه دور (ROV) نیست بلکه یک پهپاد کاملاً مستقل از آب عمیق است.

این مأموریت بخشی از آزمایشات دریایی از کاردستی جدید روسیه را با هدف آزمایش قابلیت های آن تشکیل می دهد. سازندگان آن می گویند اگر چنین مکانی در زمین پیدا شود ، می تواند تحت فشارهایی که در عمق 12 کیلومتری یافت می شود ، کار کند. مغز الکترونیکی آن از الگوریتم های هوش مصنوعی برای شناسایی و جلوگیری از موانع و مانور در فضاهای محدود استفاده می کند.

تلاش برای مبهم کردن پیامدهای نظامی چنین وسیله نقلیه موضوعی داغ در رسانه ها بوده است. گفته می شود هواپیمای بدون سرنشین روسی می تواند با ایستگاه آب های عمیق جفت شود: ویتاز و ایستگاه هر دو می توانند با یک کشتی سطحی از طریق یک کانال هیدروواستیک در زمان واقعی ارتباط برقرار کنند. نیروی دریایی روسیه برنامه های خود را ارائه نمی دهد ، اما احتمالاً ایده این است که ایستگاه های زیر آب قادر به کشف زیردریایی های دشمن در اعماق مکان باشند که وسیله عادی کشف آن به خوبی کار نمی کند.

اخبار مرتبط  رئیس جمهور بلاروس ادعا کرد که وی عمداً به Covid-19 آلوده شده است - RT World News

نام این هواپیمای بدون سرنشین یک کلمه قدیمی روسی است “جنگجو” اما در واقع نام آن به عنوان پرچمدار قدیمی ناوگان تحقیقاتی اتحاد جماهیر شوروی گرفته شده است. کشتی اصلی ، غیرنظامیان در هنگام پرتاب او ، به عنوان یک کشتی پشتیبانی آلمان نازی از برجام برخوردار بودند و در سال 1949 پرچم خود را به شوروی تغییر دادند و به دو دهه تحقیقات اقیانوس شناسی منجر شد. او حتی در سال 1957 عمق سنگر ماریانا را اندازه گرفت.

این هواپیمای بدون سرنشین غوطه وری مدرن برای گذراندن سه ساعت در نزدیکی کنار دریا ، دوباره به پشت سر هم رفته و مقداری نقشه برداری و نمونه برداری و کاشت بنر انجام داده است. بر خلاف میر غوطه وری که گفته می شود پرچم روسیه را در جریان اعزام 2007 در قطب شمال کاشته است ، این اکسپدیشن فقط یک یادبود شبیه به شناور مخصوص وقایع 75 ساله شکست نازی ها را که روسیه روز شنبه جشن گرفته بود ، به همراه داشت.
همچنین در rt.com
قدرتمندترین هواپیمای نظامی روسیه برای بزرگداشت 75مین سالگرد شکست نازی ها از مسکو پرش می کند (عکس ، ویدئو)مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *