یوروپول بزرگترین تجارت تاریک بازار وب در زمینه دارو و بدافزار را تعطیل می کند – اخبار جهانی RT

یوروپول ، آژانس اجرای قانون اتحادیه اروپا ، روز سه شنبه گفت ، بزرگترین بازار غیرقانونی در وب تاریک برای فروش مواد مخدر ، پول تقلبی و بدافزار ، DarkMarket ، در یک عملیات بزرگ بین المللی آفلاین شده است.

عملیات اجرای قانون علیه دارک مارکت شامل آژانس های امنیتی از آلمان ، استرالیا ، دانمارک ، مولداوی ، اوکراین و انگلیس و همچنین ایالات متحده بود ، با هماهنگی یوروپل اقدامات آنها و ارائه تجزیه و تحلیل عملیاتی.

در آلمان ، مأموران مردی 34 ساله استرالیایی را که مظنون به عامل بازار غیرقانونی است دستگیر کردند. وی آخر هفته در نزدیکی مرز این کشور با دانمارک بازداشت شد. تحقیقات بیشتر منجر به کشف بیش از 20 سرور در مولداوی و اوکراین شد که میزبان DarkMarket بودند و منجر به توقیف آنها شد.

انتظار می رود داده های ذخیره شده در سرورهای توقیف شده منجر به ایجاد مجرمان سایبری در مجریان ، فروشندگان و خریداران بازار شود.
همچنین در rt.com
کشورهای عضو باید “فوراً” طرحی را برای حذف محتوای تروریستی بصورت آنلاین در میان “خطر واقعی و موجود” اتخاذ کنند – اتحادیه اروپاطبق گفته یورول ، دارک مارکت تجارت داروهای غیرقانونی ، پول تقلبی ، جزئیات کارت اعتباری سرقت شده ، سیم کارت های ناشناس و بدافزار را مشاهده کرد و تقریباً 500000 کاربر از جمله 2400 فروشنده خود را به رخ کشید. محققان گفتند ، تجارت انجام شده از طریق ارزهای رمزپایه در سیستم عامل تقریبا 140 میلیون یورو (170 میلیون دلار) بوده است.

اخبار مرتبط  ناجی ایرلندی پس از ایجاد "میخانه بدون Covid" با آزمایش اجباری در محل - RT World News دستگیر شد

این بازار نام خود را از یک انجمن جرایم اینترنتی وام گرفت که اقلام غیرقانونی نیز می فروخت و توسط FBI در سال 2008 تعطیل شد. در آن زمان حدود 60 نفر دستگیر شدند ، م founderسس آن Renukanth Subramaniam ، که از لندن فعالیت می کرد ، به پنج سال محکوم شد در زندان.
همچنین در rt.com
پلیس فرانسه و یوروپل فروشنده مشکوک به پورنو کودک Darknet را از لیست “اهداف اولویت جهانی” خود گرفتندمحتوای وب تاریک در شبکه های همپوشانی ذخیره می شود و فقط از طریق نرم افزار ارتباطی ناشناس مانند Tor قابل دسترسی است که نیاز به تنظیمات خاص یا مجوز دارد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *