یوشیهیده سوگا “مرد راست وفادار” آبه توسط حزب حاکم برای جانشینی وی به عنوان نخست وزیر ژاپن انتخاب شده است – RT World News

یوشیهیده سوگا ، یک مقام ارشد دولت ژاپن به عنوان نخست وزیر کناره گیری شینزو آبه انتخاب شده است. آبه با هدایت ژاپن از سال 2012 ، به دلایل بهداشتی از قدرت کناره گیری می کند.

به گفته ژاپن تایمز ، انتظار می رود رهبر جدید حزب لیبرال دموکرات حاکم ، نخست وزیر جدید شود زیرا این حزب اکثریت راحتی را در مجلس عوام پارلمان دارد.

سوگا گفت که دولت نیاز دارد “سیاست های تبلیغ شده توسط نخست وزیر آبه را به ارث ببرید و تسهیل کنید.”

“من تشخیص می دهم که آن مأموریت را انجام می دهم” او اضافه کرد.

سوگا ، 71 ساله ، از سال 2012 به عنوان دبیر ارشد کابینه خدمت کرده است. در این سمت ، او به عنوان سخنگوی ارشد دولت کشور ، از جمله نقش های دیگر ، عمل کرد. رسانه های ژاپنی او را به عنوان متحد دیرین آبه توصیف کردند و “مرد راست وفادار”.

آبه هشت سال رهبر ژاپن بوده و طولانی ترین نخست وزیر در کشور است که به طور مداوم خدمت می کند. وی برنامه های خود را برای استعفا به دلیل مشکلات سلامتی در تاریخ 28 آگوست اعلام کرد.

اخبار مرتبط  ولسوالی کاتالونیا با 200،000 سکنه اولین بار در اسپانیا شد که پس از سنبله Covid-19 تحت فشار محلی قرار می گیرد - RT World News
همچنین در rt.com
شینزو آبه یک رهبر مهم جهان بود و کفش های بزرگی را برای پر کردن به جا می گذاردفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *