یونان ، مصر و قبرس به طور مشترک “تجاوز” ترکیه در مدیترانه شرقی را محکوم می کنند – اخبار جهانی RT

اکتشافات گاز طبیعی ترکیه و فعالیت های نظامی آن در آبهای مورد مناقشه مدیترانه شرقی توسط همسایگان خود محکوم شده است ، آنها همچنین از بازگشایی اخیر منطقه ساحلی در قبرس شمالی انتقاد کردند.

در بیانیه مشترکی که روز چهارشنبه در اجلاس یک روزه صادر شد ، رهبران مصر ، قبرس و یونان آنچه را آنکارا می نامیدند سرزنش کردند “حفاری غیرقانونی” و “پرخاشگری” در منطقه این سه نفر از آنکارا خواستند تا فعالیت های خود را در منطقه اقتصادی انحصاری (EEZ) واقع در کنار قبرس ، مرز خارجی آن نزدیک به ترکیه متوقف کند.

این آخرین تبادل نظر در یک جنگ شدید کلمات بر سر فعالیت های ترکیه در نزدیکی دریای اژه است که هفته گذشته یونان و قبرس برای حمایت از اتحادیه اروپا تماس گرفتند. روز سه شنبه ، یونان با متهم كردن آنكارا به نقض شرایط ورود به اتحادیه اروپا ، كه بیش از 20 سال در حال مذاكره است ، از اتحادیه اروپا خواست كه صادرات نظامی به تركیه را متوقف كند.

اخبار مرتبط  چین به انگلیس هشدار داد كه از ادامه "مسیر اشتباه" با دخالت هنگ كنگ بر تعلیق مورد انتظار برای استرداد جلوگیری كند - RT World News
همچنین در rt.com
یونان از کشورهای اتحادیه اروپا می خواهد صادرات نظامی به ترکیه را متوقف کنند و تعلیق قرارداد اتحادیه گمرکی را بررسی کنندگفتگوهای روز چهارشنبه بین کیریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان ، نیکوس آناستازادیاد رئیس جمهور قبرس و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر همچنین سایر موارد از جمله انرژی و مبارزه با تروریسم را پوشش داد.

رهبران همچنین از ترکیه در مورد بازگشایی اخیر واروشا ، یک استراحتگاه ساحلی قبرس شمالی که پس از درگیری 1974 رها شده انتقاد کردند و تأکید کردند که این قطعنامه قطعنامه های 550 و 789 شورای امنیت سازمان ملل را نقض می کند.
همچنین در rt.com
یونان از ترکیه می خواهد که “قبرس شمالی” با بازگشایی استراحتگاه ساحلی متروکه ، “گام به عقب” برداردرهبران از آنکارا خواستند دعوت به “با حسن نیت و با رعایت کامل قوانین بین المللی مذاکره کنید.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *