یونان از کشورهای اتحادیه اروپا می خواهد صادرات نظامی به ترکیه را متوقف کنند و تعلیق توافق اتحادیه گمرکی را در نظر بگیرند – RT World News

نیكوس دندیاس ، وزیر امور خارجه یونان ، روز سه شنبه ، با متهم كردن آنكارا به نقض معیارهای ادغام در اتحادیه اروپا ، آتن خواستار آن است كه كشورهای اتحادیه اروپا صادرات نظامی خود را به تركیه متوقف كنند.

صحبت از درخواست از دیگر اعضای اتحادیه اروپا برای جلوگیری از صادرات ، دندیاس ادعا کرد که “این تجهیزات در اقداماتی استفاده می شود که منطقه ما را بی ثبات می کند.”

“ترکیه به نقض معیارهای اساسی ادغام در اتحادیه اروپا ادامه می دهد” دندیاس اضافه کرد. مذاکرات ورود آنکارا با اتحادیه اروپا از سال 1999 آغاز شد ، اما مدتهاست که متوقف شده است.

وزیر گفت که او همچنین به الیور ورهلی ، کمیسر گسترش اتحادیه اروپا نامه نگاری کرده و از اینکه آنکارا اتحادیه گمرکی خود را با اتحادیه اروپا نقض می کند ، شکایت دارد. دندیاس گفت ، آتن می خواهد اتحادیه اروپا اقدامات بالقوه علیه ترکیه را بررسی کند و حتی ممکن است تعلیق اتحادیه گمرکی برای ارسال “پیام روشن محکومیت برای ادامه رفتار ترکیه در مورد تخلفات.”
همچنین در rt.com
واشنگتن “تحریک محاسبه شده” ترکیه را در دریای مدیترانه ابراز تأسف می کند ، زیرا آنکارا نقشه لرزه نگاری را تجدید می کنداخبار مرتبط  تماشا کنید درگیری پلیس آلمان با ضد فاشیست هایی که سعی در جلوگیری از راهپیمایی نئونازی ها در روز وحدت کشور دارند - اخبار جهانی RT

اتحادیه گمرکی اجازه حرکت آزادانه کالا بین اتحادیه اروپا و ترکیه را داده است.

آنکارا در حال حاضر با یونان و قبرس بر سر ذخایر نفت و گاز در شرق مدیترانه درگیر است. هفته گذشته ، رهبران اتحادیه اروپا در اجلاس خود گفتند که اگر ترکیه به پایان نرسد “اقدامات و تحریکات یک جانبه” در منطقه ، آنها تحریم ها را در ماه دسامبر در نظر می گیرند.

وزیر دفاع ترکیه هولوسی آکار روز سه شنبه گفت که آنکارا طرف این کشور است “صلح و گفتگو” افزود: گفتگوهای اکتشافی با یونان باید ادامه یابد. “بیایید با گفتگو مشکلات را حل کنیم ، اما همه باید دیده و درک کرده باشند که ما در برابر هیچ تحقق قصدی ، زورگویی یا فشار تسلیم نخواهیم شد” او اضافه کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *