یونان با پریدن پرونده های Covid ، دومین قفل سراسری را تعیین کرد – اخبار جهانی RT

دولت یونان به دلیل “رشد گسترده” موارد ویروس کرونا در هفته گذشته ، قفل جدیدی در سرتاسر کشور را اعلام کرده است – دومین مورد این کشور در همه گیر است.

“من تصمیم می گیرم که اقدامات شدید را زودتر از دیرتر انجام دهم ،” نخست وزیر کیریاکوس میتسوتاکیس روز پنجشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت. “من زندگی شهروندانمان را به خطر نمی اندازم.”

نخست وزیر گفت ، تقریباً 10 هزار مورد Covid-19 در پنج روز ثبت شد ، افزود: “ما شاهد افزایش قابل توجهی در پذیرش در بیمارستان ، در بیماران در ICU ، نسبت بدی از پذیرش و ترخیص هستیم.”

محدودیت های جدید قرار است از روز شنبه اجرایی شود و هرگونه حرکت غیرضروری ممنوع است. افراد باید از طریق ایمیل یا پیامک در مورد حرکات خود به مقامات اطلاع دهند ، این سفرها محدود به سفر به محل کار یا مراجعه به پزشک یا کسی است که نیاز به مراقبت دارد. همچنین به آنها اجازه داده می شود برای خرید غذا یا دارو ، ورزش یا پیاده روی با سگ خود از خانه خارج شوند.

اخبار مرتبط  نماینده هند از نشست سازمان همکاری شانگهای در اعتراض به نشان دادن "نقشه ساختگی" از منطقه به پاکستان خارج شد - RT World News

دولت تصمیم گرفت مهد کودک ها و مدارس ابتدایی را باز بگذارد ، اما مدارس متوسطه باید آموزش های از راه دور را معرفی کنند.

مشاغل خرده فروشی به استثنای سوپرمارکت ها و داروخانه ها تعطیل خواهند شد و آتن متعهد شد که از کسانی که تحت تأثیر قفل جدید قرار خواهند گرفت حمایت کند. “اولویت است [protecting] آسیب پذیرترین آنها “، میتسوتاکیس گفت.

یونان به دلیل اولین محاصره سراسری در ماه فوریه ، موارد کمتری را نسبت به سایر کشورهای اروپایی گزارش کرده است. مقامات شروع به رفع تدریج محدودیت ها در ماه مه کردند.

با این حال ، این کشور از اوایل ماه اکتبر شاهد افزایش عفونت ها بوده و محدودیت های محلی را دوباره مورد استفاده قرار داده است. مشاور علمی نخست وزیر دولت ، Sotiris Tsiodras روز پنجشنبه گفت که احیای مجدد ویروس است “به ویژه پرخاشگرانه”

حزب مخالف سیریزا دولت را به دلیل عدم آمادگی در موج دوم و حمایت از سیستم بهداشت و مشاغل سرزنش کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *