یونان قول داده تا آبهای سرزمینی را تا 12 مایل گسترش دهد. ترکیه زمانی گفته بود که این امر می تواند زمینه ای برای جنگ باشد – RT World News

نخست وزیر یونان اعلام کرده است که کشورش به زودی آب های خود را در دریای یونی گسترش خواهد داد و بدین ترتیب یک “حق حاکمیتی” را اعمال می کند که نامتعارف آتن ترکیه قبلاً توجیه جنگ را در نظر گرفته بود.

مرزهای دریایی آتن از شش تا 12 مایل دریایی در دریای یونی ، که از ساحل غربی یونان تا سواحل شرقی ایتالیا امتداد یافته است ، گسترش خواهد یافت. این مطابق اظهارات غافلگیرانه نخست وزیر کیوریاکوس میتسوتاکیس است که گفت لایحه مربوطه به پارلمان ارائه می شود.

این حرکت مطابق با آن است “حق حاکمیت غیرقابل نفوذ” میتسوتاکیس توضیح داد که و بر اساس کنوانسیون قانون دریا است.

یونان اخیراً دو توافق نامه در مورد تعیین مرزهای دریایی امضا کرده است – یکی با ایتالیا و دیگری با مصر. معاملات ، که نخست وزیر گفت از آن است “اهمیت سیاسی و سیاسی مهم” ، روز پنجشنبه در جلسه رأی گیری مجلس قرار می گیرد.

اخبار مرتبط  TikTok ، Spotify ، Pinterest و برنامه های دیگر همه آنها را خراب می کند زیرا کاربران ناامید توییتر را شکایت می کنند - RT World News

مطمئناً این تحولات ترکیه را عصبانی خواهد کرد ، که مجلس شورای ملی بزرگ در سال 1995 اظهار داشت که اگر یونان به طور یک جانبه آبهای سرزمینی خود را تمدید کند ، می تواند “casus belli” (تحریک جنگ) برای آنکارا. ترکیه چند سال پیش به قطعنامه ارجاع داد ، به این معنی که خاموش نبود.
همچنین در rt.com
“اگر یونان می خواهد هزینه ای بپردازد ، اجازه دهید آنها بیایند”: اردوغان پس از تشدید ردیف مدیترانه ، در آتن دوباره آتش می گیردهر دو کشور که ادعاهای ارضی مشترکی در مدیترانه شرقی دارند ، اخیراً پس از کشف ذخایر نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه ، جنگ آتشین کلمات را درگیر کرده اند. دو کشور همچنین برای ارسال پیام به یکدیگر ، تمرین های نظامی رقیب را ترتیب داده اند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *