یونان ماسک های صورت غول پیکر را تهیه می کند که کل سر را برای مدارس می پوشاند (عکس ، فیلم) – اخبار جهانی RT

برنامه یونان برای تأمین مدارس ماسک صورت رایگان در سراسر کشور پس از اینکه به دلیل اندازه گیری های اشتباه ، تحویل داده شده برای کودکان و بزرگسالان بسیار بزرگ بود ، به طور چشمگیری شکست خورده است.

مقامات یونانی روز سه شنبه ، پس از تحویل اولین دسته ماسک به مدارس ، این شکست را پذیرفتند.

“اندازه از ابتدا خیلی بزرگ بود” یانیس استاتوپولوس ، پیمانکار ، که در مناقصه 500000 ماسک برنده شد ، روز سه شنبه به Open TV گفت. ابعاد ماسک های مخصوص کودکان زیر 10 سال 10 در 18 سانتی متر ، و ماسک های مربوط به دانش آموزان مسن تر – که بزرگتر از 12 در 22 سانتی متر است.

معاون وزیر بهداشت واسیلیس کنتوزامانیس سعی کرد شکست را به عنوان مثال توضیح دهد “سوء تفاهم” بین دولت و پیمانکار ، با بیان اینکه اندازه گیری ها برای پارچه “از قبل بخیه شده” انجام شده است.

ظاهراً ، کسانی که این ماسک ها را سفارش داده اند ، زحمت نمی کشند که توضیح دهند که دقیقاً چگونه باید آنها را “از قبل بخیه زد” ، زیرا محصول نهایی نه تنها برای بچه ها بلکه برای هر کس خیلی بزرگ است.

استاتوپولوس ، سازنده ماسک ، اصرار داشت که قرارداد خود را به این نامه دنبال کرده و توضیح داده است که مشخصات توسط کمیته متخصصان بهداشت یونان در مورد ویروس ارائه شده است.

اخبار مرتبط  دانش آموزان و معلمان 41 مدرسه در پایتخت آلمان کمتر از 2 هفته پس از بازگشایی به کرونا ویروس آلوده شده اند - RT World News

رسانه های اجتماعی یونان مملو از تصاویر پوچی از ماسک های عظیم الجثه ای است که دانش آموزان مدرسه به خانه آورده اند.

در بیشتر موارد ، ماسک های صورت که قرار است دهان و بینی را بپوشانند در عوض به عنوان ماسک های تمام صورت کار می کنند و سوراخ شدن سوراخ های آنها تنها راه دیدن است.

آنها بلافاصله ماسک چتر نجات داده شده اند. “دانش آموزان به همکلاسی خود کمک می کنند تا ماسک رنگارنگ خود را جمع کند” عنوان پست زیر خوانده شده است.

مأموریت رسمی ماسکهای دولت مورد انتقاد مقامات همکار قرار گرفت ، حتی خواهر نخست وزیر یونان ، دورا باکویانیس ، نماینده حزب حاکم ، آن را به عنوان “شکست فاجعه بار”. وزارت بهداشت ، به نوبه خود ، قول داد که مسئله ماسک را داشته باشد “درست شد” به زودی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *