یک دیپلمات فلسطینی می گوید “دروغ” در مورد بسته کمک های قول داده 5 میلیون دلاری به بیمارستانهای روبرو Covid-19 – RT World News

نماینده فلسطین در فرانسه گفت واشنگتن نسبت به ارسال میلیونها کمک به بیمارستانهای تحت محاصره در غزه و کرانه باختری ابراز دروغ کرده است و اصرار دارد که این وجوه به سازمان های غیردولتی مورد علاقه اختصاص داده شده که بعید به صرف هزینه ای برای مراقبت های بهداشتی هستند.

در توییتی هفته گذشته ، سفیر واشنگتن در اسرائیل ، دیوید فریدمن ، ادعا كرد كه آمریكا 5 میلیون دلار برای این كار فراهم خواهد كرد “بیمارستان ها و خانواده های فلسطین برای رفع نیازهای فوری و نجات دهنده زندگی در مبارزه با کووید 19” ، ضمن تبریک به خاطر ایالات متحده “اهدا کننده برتر بشردوستانه جهان”.

اما سلمان الحارفی ، سفیر فلسطین در فرانسه ، می گوید واقعیت موجود در این منطقه به طرز حیرت انگیزی متفاوت است ، با بیان اینكه بیمارستان هایی كه با جبهه در مناطق اشغالی مبارزه می كنند ، هنوز هیچكدام از صندوق های كمكهای ادعایی را ندیده اند.

“او دروغ می گوید ، ما نمی دانیم که آنها برای چه پول خرج می کنند ، اما مطمئناً در مراقبت های بهداشتی و بیمارستان های فلسطین نیست.” هارفی به اسپوتنیک گفت ، اگر مقامات آمریکایی بخواهند در تلاش های امدادی مشارکت کنند ، آنها کمک می کردند “ما می توانیم مستقیماً با نماینده فلسطین تماس بگیریم و بگوییم: ما می خواستیم کمک را از سر بگیریم ، اشتباه کردیم.”

ایالات متحده چیزی به مردم فلسطین نداد ، ما یک درصد نگرفتیم.

فرستاده فلسطین در ادامه سخنان خود گفت که بخش عمده مبلغ تعهد شده – 3.5 میلیون دلار – به جای آن به سازمان های غیر دولتی (سازمان های غیر دولتی) دوستانه با واشنگتن اختصاص داده شده است ، اگرچه وی هیچ آژانس را با نام مشخص نکرد و یا درباره چگونگی بودجه توضیح بیشتری نداد. استفاده می شود الحارفی همچنین به تصمیم اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا مبنی بر یخ زدن بودجه برای سازمان بهداشت جهانی (WHO) اشاره كرد ، یكی از معدود مؤسساتی كه به تأمین كیت های آزمایش coronavirus برای نوار غزه كمك می كند ، كه بیش از این در معرض محاصره اسرائیل است. 10 سال.

اخبار مرتبط  RT برنده 7 جایزه Red Dot شد و پروژه VR "درس های آشویتس" به عنوان بهترین های برتر شناخته می شود - اخبار جهان RT

“ایالات متحده همچنین کمک های خود را به سازمان بهداشت جهانی تجدید نکرده است ، آنها نمی توانند وانمود کنند که ، همانطور که فریدمن گفت ، آنها چیزی را به فلسطینی ها داده اند ،” الحارفی گفت.
همچنین در rt.com
در این بیماری همه ما فلسطین هستیم. به جز فلسطین پس از اتمام ، فلسطین باقی خواهد مانداز زمان تصدی مقام ، ترامپ موضع مبارزاتی را در قبال فلسطینی ها اتخاذ كرده است ، پروژه های كمكهای بشردوستانه به ارزش صدها میلیون دلار ، كاهش سفارت de facto قلمرو در واشنگتن و انتقال امکانات دیپلماتیک آمریكا در اسرائیل از تل آویو به اورشلیم را به منظور حمایت از ادعای اسرائیل به پایان رساند. به شهر به عنوان آن است “سرمایه جاودانه و جدا نشده” در همین حال ، دولت نیز دنبال کرده است “معامله قرن” برای حل و فصل چندین دهه درگیری بین اسرائیل و فلسطینی ها. با این حال ، به اصطلاح نقشه صلح توسط رهبران فلسطین به دلیل نادیده گرفتن همه نگرانی های کلیدی آنها – از جمله در مورد اسکان اسرائیل (غیرقانونی تحت قوانین بین المللی) ، محکوم شده است. “حق بازگشت” برای پناهندگان فلسطینی و یک کشور زنده فلسطین.

بیش از 300 مورد Covid-19 بین غزه و کرانه باختری تأیید شده است ، دو مورد کشنده است ، اما بدون داشتن منابع لازم برای انجام آزمایش های گسترده در سرزمین ها ، مقامات بهداشتی در آنجا عمدتا نابینا هستند. غزه به ویژه برای یک شیوع بزرگ مجهز نیست و تنها 87 دستگاه تهویه و 70 تختخواب مراقبت های ویژه برای جمعیت بسیار متراکم بیش از 2 میلیون نفر دارد. کرانه باختری تعداد بیشتری از دستگاه های تهویه مطبوع را در اختیار دارد ، در کل 256 عدد ، اما طبق گفته WHO تا 90 درصد از آنها در حال استفاده هستند.
همچنین در rt.com
اسرائیل مرزها را با همه خارجیان غیر مقیم بسته می کند زیرا 40 درصد در طی یک روز 40 درصد افزایش می یابدفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *