یک سیارک فقط نزدیکترین پرواز زمین را که تاکنون ثبت شده ساخته است … و هیچ کس آن را ندیده است – آینده جهان RT

یک سیارک به اندازه اتومبیل درست در گذشته نزدیکترین صخره فضایی که تاکنون ثبت شده است ، از زمین عبور کرده است. و هیچیک از سیستمهای دفاعی سیاره ای ما آن را ندیدند تا زمانی که از قبل گذشت.

سیارک 2020QG با فاصله کمتر از 3000 کیلومتر از زمین عبور کرد ، به این معنی که نزدیک تر از اکثریت قریب به ماهواره های تجاری که در مدار زمین قرار دارند نزدیک شده است. تراشیدن قابل توجه نزدیک به این معنی است که سنگ فضایی مستقیماً به بالای تماسهای نزدیک زمین با سیارکها پرش می کند. این درحالی است که بانک اطلاعاتی بیش از 100 سال به طول می انجامد.

ستاره شناسان در رصدخانه پالومار در کالیفرنیا ابتدا شش ساعت از پرواز این سیارک را پس از پرواز با زمین مشاهده کردند. مشاهدات حاکی از آن است که این سنگ فضا وقتی نزدیک به ساعت 4 صبح ساعت جهانی در روز یکشنبه بر فراز نیمکره جنوبی پرواز کرد نزدیک به زمین نزدیک شد.

کارشناسان می گویند که 2020QG خطری برای زمین ایجاد نمی کند ، زیرا احتمالاً تقریباً در اثر برخورد با سیاره ما توسط اتمسفر آتش گرفته شده بود.

اخبار مرتبط  وزیر دوم لبنان استعفا داد ، زیرا اعتراضات بیروت در پی انفجار مخرب بندر ویران شد - RT World News

با این حال ، این مسئله دوباره اهمیت سیستم های آشکارسازی سیارک را برجسته می کند و اینکه دفاع های سیاره ای ما باید تقویت شوند ، در صورت تهدیدهای جدی تر در آینده به مسیر زمین می روند.

نمونه بارز آن شهاب چلیابینک کشف نشده است که در فوریه 2013 در بالای روسیه منفجر شد. این دنباله دار فقط 18 متر قطر داشت ، اما هنوز هم به اندازه کافی قابل اندازه بود که باعث ایجاد صدمه قابل توجهی در محلی از جمله منفجر شدن هزاران پنجره شود.

نمونه دیگر در دسامبر سال 2018 هنگامی که سیارک کشف نشده ای که 10 برابر قدرتمندتر از بمب های پرتاب شده در هیروشیما بود و ناگازاکی بر فراز دریای برینگ شکسته شد ، آمد.
همچنین در rt.com
دفاع های سیاره ای تقویت شده توسط آرایه لیزری جدید که می تواند در روز روشن باقی مانده های فضایی “نامرئی” را شناسایی کندمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *