یک مرد مغول در میان نگرانی های روز افزون در مورد شیوع احتمالی – بر اثر بیماری پلاک درگذشت – RT World News

وزارت بهداشت این کشور اعلام كرده است كه یك مرد مغول در اثر طاعون ناشی از كفش درگذشته است و این نگرانی را مبنی بر تجدید حیات در این كشور در مقیاس وسیع نشان می دهد.

این مرد 42 ساله ، از استان Khovd در مغولستان غربی ، سه شنبه شب بر اثر این بیماری تسلیم شد. وزارت بهداشت گفته است كه قربانی ، اندكی قبل از مرگ وی ، دو مارموت مرده ، سنجاب های زمینی را كه به حمل و نقل كلاوهایی كه در این بیماری گسترش می یابند ، خریداری كرده است.

شکار مارماها در مغولستان غیرقانونی است ، اما بسیاری از حیوانات را ظرافت می دانند و خطرات مربوط به سلامتی را برطرف می کنند. تاکنون امسال ، 12 مورد آزمایشگاهی از طاعون کبدی در کشور به ثبت رسیده است. ماه گذشته پسری 15 ساله بر اثر این بیماری درگذشت.

در ماه ژوئیه ، مغولستان پس از شناسایی دو نفر با علائم طاعون کبدی ، یک منطقه کامل را قرنطینه کرد. مرکز ملی بیماریهای حیوانات اهلی کشور اعلام کرده است که 17 استان از 21 استان مغولستان در معرض خطر شیوع بیماری هستند.

اخبار مرتبط  اعتراضات گسترده پایتخت صربستان پس از اعلام خبر جدید قفل کردن کووید 19 (عکس ، فیلم های ویدئویی) - RT World News
همچنین در rt.com
هشدار مغولستان در مورد شیوع طاعون بوبونیک ، زیرا هفت استان در مرز با روسیه در معرض خطر قرار دارندبا این حال ، تهدید برای کشورهای همسایه مانند روسیه تقریباً وجود ندارد. این بیماری از شخص به فرد دیگر منتقل نمی شود و نه مسری است. این ماده از طریق یک کک به حیوان دیگر منتقل می شود. ولادیمیر نیکیفوروف ، رئیس ارشد بیماریهای عفونی آژانس بیولوژیک فدرال روسیه ، اخیراً طاعون را اینگونه توصیف کرده است: “کاملاً تهدیدی نیست.”

در صورت عدم درمان ، طاعون بسیار کشنده است. علائم این بیماری شامل تب ، سردرد و استفراغ است.

در قرن 14th ، طاعون و انواع آن ، که در آن زمان به عنوان مرگ سیاه شناخته می شد ، 200 میلیون انسان را در سراسر جهان کشته است. امروزه این بیماری بسیار کمتر شایع است و معمولاً تنها 650 مورد در هر سال در سطح جهان ثبت می شود.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *