یک هلی کوپتر با نیروهای حافظ صلح بین المللی در سینای مصر سقوط کرد و منجر به کشته شدن 8 مقام شد – اخبار جهانی RT

حداقل هشت نفر در اثر سقوط یک فروند بالگرد متعلق به یک نیروی صلح بین المللی در شبه جزیره سینای مصر در روز پنجشنبه کشته شدند ، مقامات اسرائیلی و مصری این موضوع را تأیید کردند.

نیروهای چند ملیتی و ناظران (MFO) در بیانیه ای گفتند که شش آمریکایی در میان کشته شدگان این حادثه بودند. قربانیان همچنین شامل یک عضو فرانسوی و یک چک از نیروهای صلحبان ، همه اعضای خدمات نظامی بودند.

ارتش اسرائیل گفت ، یکی دیگر از اعضای MFO آمریکایی که از سقوط جان سالم به در برد ، به بیمارستان اسرائیل منتقل شد. بیانیه MFO اضافه کرد که الف “نقص مکانیکی” ظاهرا باعث سقوط شده است.

وزیر دفاع آمریكا كریستوفر میلر نیز كشته شدن نیروهای حافظ صلح را تأیید و به خانواده ها ، دوستان و همكاران آنها تسلیت گفت.

یک مقام مصری در مورد سقوط گفت که هواپیمای درگیر یک UH-60 Black Hawk بود که در یک مأموریت شناسایی بود و این حادثه در حوالی جزیره تیران اتفاق افتاد.

اخبار مرتبط  امروز ، در حالی که ناسا برای برخورد تاریخی سیارک بنو آماده می شود ، 5 سیارک سر و صدا می کنند - RT World News

این نیروی بین الملل دارای 1174 پرسنل نظامی از 13 ایالت است که آمریکایی ها با 452 نفر بزرگترین گروه را تشکیل می دهند.

منطقه MFO بیش از 10 هزار کیلومتر مربع (3860 مایل مربع) در سینا مساحت دارد ، جایی که نیروهای صلح آن پایبندی به توافقنامه صلح 1979 بین اسرائیل و مصر را زیر نظر دارند.
همچنین در rt.com
نخست وزیر اسرائیل حصار مرزی پیچیده شده را در پست شماره 10 سال چالش نشان می دهدفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *