10 کشور اتحادیه اروپا پس از آتش سوزی اردوگاه موریا توافق کردند 400 خردسال را از یونان بگیرند – RT World News

وزیر کشور آلمان ، هورست سیهوفر روز جمعه گفت ، در مجموع 400 خردسال بی سرپرست که پس از آتش سوزی مهیب در بزرگترین اردوگاه مهاجران در یونان بی خانمان شدند ، در ده کشور اتحادیه اروپا پناه می گیرند.

سیهوفر گفت که آلمان و فرانسه عمده افراد زیر سن قانونی را تشکیل می دهند و هرکدام به 100 تا 150 نفر پناهنده می شوند. گفته می شود هلند پیشنهاد کرده است که 100 مهاجر را از این اردوگاه بگیرد که نیمی از آنها خردسال خواهند بود.

هزاران مهاجر روز جمعه در خیابان های جزیره لزبوس در نزدیکی بزرگترین اردوگاه مهاجران یونان روز جمعه گرفتار ماندند ، پس از آتش سوزی این مرکز را ویران کرد.

اردوگاه موریا همیشه به دلیل شرایط بد زندگی مشهور بوده است. این میزبان بیش از 12000 مهاجر بود ، چهار برابر ظرفیت اعلام شده ، قبل از آتش سوزی در روز چهارشنبه سایت گسترده را به خاکستر تبدیل کرد.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان در مورد این موضوع گفت که پذیرش افراد زیر سن قانونی یک مرحله مقدماتی است. وی در برلین گفت كه مراحل دیگر باید دنبال شود و افزود كه اتحادیه اروپا باید این كار را انجام دهد “مسئولیت مشترک بیشتری را به عهده بگیرید” برای سیاست مهاجرت.

اخبار مرتبط  ایران قول پاسخ "مناسب و تعیین کننده" را می دهد زیرا ایالات متحده خواستار تحریم تسلیحاتی طولانی تر شده است - RT World News

سخنان وی توسط مارگاریتس شیناس ، نایب رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، که روز جمعه در یک کنفرانس خبری به همراه Seehofer سخنرانی کرد ، تکرار شد. شیناس گفت ، این فاجعه برای اصلاح سیاست مهاجرت برای اتحادیه اضطراری ایجاد کرد.
همچنین در rt.com
مرکل نشان می دهد که از پشیمانی مهاجران سال 2015 پشیمان نیست و ادعا می کند که 1 میلیون نفر دوباره وارد آلمان می شودآتش سوزی در اردوگاه موریا هزاران نفر را برای ایمنی به باغ های زیتون اطراف فراری داد. افراد زیر سن قانونی این اردوگاه به خارج از جزیره لسبوس منتقل شده و در تأسیسات “ایمن” در شمال یونان اسکان داده شدند. دولت در آتن گفت که همه آنها برای Covid-19 آزمایش شده اند.

مقامات محلی در یونان در برابر برنامه های ایجاد موقت اردوگاه برای افراد بی خانمان مقاومت می کنند. “اکنون زمان خاموش کردن موریا برای همیشه است” ونگلیس ویولاتزیس ، رهبر محلی شهرداری ، به خبرگزاری فرانسه گفت. “ما پنج سال است که با این وضعیت روبرو هستیم ، وقت آن است که دیگران این بار را متحمل شوند.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *