11 معترض در لیما در حالی که معترضین مخالف قسم خوردن رئیس جمهور جدید با پلیس درگیر شدند – RT World News

بسیاری از معترضین در خیابانهای لیما ، پایتخت پرو ، با پلیس ضد شورش درگیر شدند و 11 نفر را زخمی کردند ، در حالی که آنها برای مخالفت با مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید مانوئل مرینو ، پس از برکناری سلف خود مارتین ویزکارا ، راهپیمایی کردند.

به گفته پزشکان محلی ، افسران با هدف شلیک گلوله های اشک آور و گلوله های لاستیکی پنجشنبه شب ، جمعیت زیادی را متفرق کردند و در درگیری میان پلیس ضد شورش و معترضین ، 11 نفر زخمی شدند.

برخی از تصاویر ضبط شده در لیما نشان می داد معترضین به سمت پلیس آتش بازی می گیرند.

این اعتراضات کنگره این کشور را برای احیای مجدد ویزارکارا ، که قبل از اخراج اخیر وی در بین رای دهندگان محبوب بود ، تحت فشار قرار داده است. چهره های مخالف ویزارکارا را در پی دادرسی استیضاح به اتهام ارتکاب کلاهبرداری و دریافت رشوه در فاصله سالهای 2011 تا 2014 ، برکنار کردند.

انبوه معترضین – عمدتاً جوانانی که تظاهرات را از طریق شبکه های اجتماعی ترتیب داده بودند – پرچم و آگهی های ضد مرینو داشتند ، رهبر جدید را با شیوع ویروس کرونا مقایسه کردند و اعلام کردند که وی نماینده آنها نیست.

اخبار مرتبط  حماس از توافق با اسرائیل برای کاهش تنش ها در نوار غزه به عنوان منطقه مهار شیوع Covid-19 خبر داد - RT World News

پلیس ملی پرو برای جلوگیری از نزدیک شدن تظاهرکنندگان ، یک محوطه حصار فلزی در اطراف ساختمان پارلمان این کشور ، در نزدیکی Plaza San Martín ایجاد کرد.

گروه های مدافع حقوق بشر نگرانی ها را در مورد وحشیگری احتمالی پلیس علیه معترضان ابراز داشته اند ، به طوری که سازمان ایالت های آمریكا از دادگاه قانون اساسی این كشور خواسته است تا درباره وضعیت توضیح دهد. گروه های محلی برای مدافعان حقوق بشر گفتند که روزنامه نگاران در میان زخمی های خشونت های روز پنجشنبه بوده اند.
همچنین در rt.com
استیضاح یا “کودتا”؟ کنگره پرو به دلیل “ناتوانی اخلاقی” به برکناری رئیس جمهور رای دادهنگام پیوستن وی به راهپیمایی پنجشنبه شب ، جینو کوستا ، عضو پارلمان پرو و ​​حزب پارتیدو مورادو یا حزب بنفش ، اعتراضات را چنین توصیف کرد “دفاع صلح آمیز از دموکراسی پرو در برابر سو an استفاده کنگره”.

اعضای دولت جدید پرو روز پنجشنبه جلساتی را با احزاب سیاسی برگزار کردند تا در مورد تظاهرات مداوم به دلیل ترس از ادامه آنها در بقیه سال ، قطعنامه ای پیدا کنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *