12 نفر در حالی که پلیس اسرائیل در طول بزرگترین اعتراض ضد نتانیاهو در اورشلیم تحصن کرده بود ، دستگیر شدند (VIDEO) – RT World News

هزاران نفر روز شنبه در خارج از خانه بنیامین نتانیاهو در اورشلیم جمع شدند و خواستار استعفای نخست وزیر اسرائیل شدند. پلیس در یکی از بزرگترین اعتراضات چند هفته ، جمعیت را متفرق کرد.

رسانه های اسرائیلی مشارکت در حدود 10،000 نفر را تشکیل دادند ، با این راهپیمایی علیه نتانیاهو به تحصن پرداخت و تا بعد از نیمه شب ادامه یافت.

اقامتگاه رسمی نخست وزیر اسرائیل در مرکز قدس به محل تظاهرات مکرر ضد دولتی تبدیل شده است. و گردهمایی ها هیچ نشانه ای از سقوط نشان نمی دهد.

این تظاهرات توسط مقامات تحریم شد و شاهد حضور گسترده پلیس با افسران سوار شده و توپ های آب بود.

https://www.youtube.com/watch؟v=x9HTIF-Pvbc

فعالان گفتند که اعتراض کردند زیرا دولت اسرائیل در رهبری بحران کورونا ناکام بوده است. و نخست وزیر به اتهامات شدید در فساد اداری متهم شده است ، و مهمتر از همه ، دموکراسی اسرائیل در معرض خطر است. “

نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل از سال 2009 ، “ناموفق. و در هر کشور عادی ، کسی که شکست بخورد – به خانه می رود. و به شخص دیگری فرصت می دهد ، “ یکی از معترضین گفت.

مردم حاضر به ترک میدان نشدند و سرانجام پلیس به آنها اعزام شد تا آنها را وادار به پراکندگی کنند ، اما شرکت کنندگان در این تحصن که محکم در کنار یکدیگر بودند ، کار آسانی نبود. مأموران سرانجام توانستند چندین نفر را از آن استخراج کنند و 12 بازداشت انجام دادند.

اخبار مرتبط  آیا گلینکا ضد ستیزی بود؟ MSM "اشتباه می کند" زیرا از تصمیم برلین برای تغییر نام ایستگاه مترو پس از آهنگساز روسی استفاده می کند - RT World News

صدها نفر نیز در خارج از محل سکونت خصوصی نتانیاهو در سزارین ، که توسط نیروهای امنیتی نیز به شدت محافظت می شد ، اعتراض کردند.

در حالی که این تظاهرات ها تا حد زیادی مسالمت آمیز بود ، در اعتراضات اخیر درگیری با پلیس و همچنین نزاع بین معترضین چپ و گروه های مختلف راست دست صورت گرفت.
همچنین در rt.com
دیده بان: صدها نفر از معترضان چپ و راست با یکدیگر و پلیس در خیابان های تل آویو درگیری کردندقفل شدید باعث افزایش بیکاری در اسرائیل شده است ، در حالی که برداشته شدن ناگهانی اقدامات ایمنی در ماه مه منجر به افزایش سن در موارد کروناویروس در کشور شد. نتانیاهو در ماه نوامبر سال گذشته به اتهام گرفتن هدایا از میلیاردرها در ازای نعمت های سیاسی و انجام معاملات با صاحبان رسانه ها برای پوشش کمتر حساس متهم شد. او اتهامات را رد می کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *