16 کشته در اوگاندا پس از درگیری معترضان با پلیس در پی دستگیری نامزد ریاست جمهوری Bobi Wine – اخبار جهانی RT

دست کم 16 نفر در اوگاندا در میان ناآرامی های ناشی از دستگیری نامزد ریاست جمهوری بابی وین کشته شده اند. پلیس گفت که این مرگ و میرها ناشی از شلیک با اسلحه ، خفگی ناشی از گاز اشک آور و یک حادثه حادثه ای بوده است.

مدیر خدمات پزشکی پلیس ، موسی بیاروهنگا ، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که تعداد کشته شدگان اعتراضات خشونت بار چهارشنبه به 16 نفر رسیده است.

ایستاده در خارج از بیمارستان مولاگو در کامپالا ، رئیس آسیب شناس پلیس گفت که 65 نفر تحت درمان جراحات بودند ، در حالی که 350 معترض دستگیر شدند. وی افزود که ممکن است بسیاری دیگر در جریان تظاهرات کشته یا زخمی شده باشند.

یک زن به خبرنگاران محلی گفت که شوهرش توسط یگان های دفاع محلی ، یک نیروی کمکی تحت فرماندهی نیروهای دفاع مردمی اوگاندا ، توسط پرسنل کشته شده است.

اعتراضات روز چهارشنبه در سراسر اوگاندا آغاز شد و پس از دستگیری سیاستمدار محبوب بوبی واین تا پنجشنبه ادامه یافت.
همچنین در rt.com
تماشا: در اوگاندا اعتراضات خشونت آمیزی در حالی آغاز شد كه بوبی واین نامزد ستاره موسیقی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در حین تبلیغات انتخاباتی دستگیر شداخبار مرتبط  کره شمالی پس از BLOWING UP دفتر ارتباطات درون کره ای از سرگیری مجدد wargames در منطقه مرزی ضد اضطراب - RT World News

تصاویر از پایتخت کامپالا در روز چهارشنبه نشانگر اعتراض شدید و همچنین برخی پلیس های سنگین است.

به نظر می رسید برخی از فیلم ها اجسادی را در خیابان ها نشان می دهد و حوادث منفردی از شلیک بی رویه افسران پلیس به غیرنظامیان را نشان می دهد.

سخنگوی دولت اوگاندا ، افوانو اوپوندو روز پنجشنبه در گفتگو با رسانه ها معترضان را محكوم كرد و گفت كه چنین خشونت هایی در اوگاندا جایی ندارد.

وین ، که توسط نسل های جوان اوگاندا به خوبی حمایت می شود ، روز چهارشنبه به دلیل ادعای مکرر رهنمودهای انتخاباتی ، که بیان می کند بیش از 200 نفر به دلیل Covid-19 نمی توانند در تجمعات سیاسی شرکت کنند ، بازداشت شد.

این پیرمرد 38 ساله و پلت فرم وحدت ملی وی بزرگترین تهدید برای رئیس جمهور باسابقه یووری موسونی ، که 34 سال در قدرت است ، در انتخابات 2021 قلمداد می شود.

پس از دستگیری وین ، چهار نفر از 11 کاندیدای ریاست جمهوری تعلیق مبارزات خود را اعلام کردند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *