179 دستگیر شده و 500 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده در سرکوب جهانی قاچاق مواد مخدر دارک تیره – اخبار جهانی RT

مقامات آمریکایی گفته اند که اجرای قانون در چندین کشور 179 نفر را دستگیر و بیش از 6.5 میلیون دلار در یک عملیات هماهنگ برای مقابله با قاچاق مواد مخدر در شبکه تاریک ، به طور عمده در ایالات متحده و اروپا توقیف کرده اند.

این اقدام هماهنگ شده که تحت عنوان “Operation DisrupTor” نامیده می شود ، بیش از یک سال پس از آن صورت گرفت که “بازار وال استریت” – که گمان می رود یکی از بزرگترین بازارهای غیرقانونی آنلاین در شبکه تاریک باشد – توسط مقامات ایالات متحده و اروپا برداشته شد.

بخشی از اینترنت که در یک شبکه رمزگذاری شده قرار دارد ، darknet تنها از طریق ابزارهای تخصصی محافظت از بی هویتی ، به ویژه مرورگر Tor قابل دسترسی است.

تیم مشترک مجرمانه مواد مخدر و دارک نت (JCODE) وزارت دادگستری آمریکا برای انجام این عملیات به یوروپول پیوست که منجر به کشف بیش از 6.5 میلیون دلار پول نقد و پول مجازی و 500 کیلوگرم مواد مخدر در هفت کشور شد. وزارت دادگستری روز سه شنبه گفت در ایالات متحده ، حدود 275 کیلوگرم مواد مخدر ، از جمله فنتانیل ، هروئین ، کوکائین ، اکستازی و مواد مخدر دیگر.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور مکزیک گزارش دولت ایالات متحده در مورد مواد مخدر را به عنوان “نظر” رد کردبه گفته این اداره ، مأموران اجرای قانون 121 مظنون را در ایالات متحده ، 42 نفر در آلمان ، 8 نفر در هلند ، چهار نفر در انگلیس ، سه نفر در استرالیا و یكی در سوئد بازداشت كردند.

اخبار مرتبط  قبرس شمالی برای بازگشایی "شهر ارواح" Varosha ، زیرا دولت نیکوزیا هشدار می دهد که می تواند اتحاد دوباره را از خط خارج کند - RT World News

ادوارداس سیلریس ، رئیس مرکز جرایم رایانه ای اروپا یوروپول ، گفت که موفقیت این عملیات پیامی را برای جنایتکارانی که از شبکه تاریک برای خرید یا فروش مواد مخدر استفاده می کنند ، ارسال کرد. “اینترنت مخفی دیگر پنهان نیست و فعالیت ناشناس شما ناشناس نیست.”

تحقیقات در حال انجام است و مقامات همچنان در تلاشند تا افراد دیگری را که پشت حساب Darknet درگیر قاچاق هستند شناسایی کنند. “هیچ جای امنی برای خرید و فروش مواد مخدر در فضای مجازی وجود نخواهد داشت” معاون دادستان کل جفری روزن هشدار داد.

کریستوفر ورای ، مدیر اف بی آی این حرف را زد “با افزایش میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی در طی بیماری همه گیر Covid-19 ، ما تشخیص می دهیم که اعلامیه امروز مهم و به موقع است.”
همچنین در rt.com
هکرهای وب تاریک تهدید به فاش کردن “لباسشویی خشک” ، ترامپ خواستار 42 میلیون دلار باج… و ساده لوحانه # مقاومت آماده برای شروع جمع آوری کمک مالی هستنددریک بنر ، سرپرست معاون امور مهاجرت و اجرای گمرک (ICE) ایالات متحده گفت که شاخه تحقیقات امنیت ملی میهن نیز در این عملیات نقش داشته است. بنر اضافه کرد ، تحلیلگران و محققان سایبری تلاشهای مخفیانه ای را انجام داده اند که اپراتورهای تاریک شبکه ، فروشندگان و خریداران این داروها را هدف قرار می دهد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *