2 انفجار گزارش شده در آمهارا در اتیوپی ، دولت منطقه “شورشی” Tigray را به “حمله موشکی” متهم کرد – RT World News

مقامات محلی و مرکزی گفتند كه شهرهای باهیدار و گوندار در اتیوپی دچار انفجار شده اند و منطقه Tigray را كه هدف حمله دولت قرار گرفته است ، متهم كردند كه آنها را با موشك مورد اصابت قرار داده اند.

انفجارهایی که گفته می شود ناشی از آن است “موشک” اعتصابات ، اولین بار توسط دفتر ارتباطات آمهارا یک شبه گزارش شد.

تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد تلفات احتمالی ارائه نشده است. هنوز هیچ فیلمی از حملات احتمالی موشک یا پیامدهای آنها کشف نشده است.

این ادعاها توسط دولت مرکزی اتیوپی در روز شنبه تقویت شد ، و نیروهای وظیفه اضطراری خود اعلام کردند که یک فرودگاه در گوندار در طی اعتصاب خسارت سنگینی دیده است. گروه ویژه نیروهای منطقه تیگرای شمالی را مسئول این حمله دانست و آن را متهم کرد که پس از شکست قریب الوقوع تلاش ناامیدانه ای برای نشان دادن نیرو دارد.

سخنگوی منطقه مرکزی گوندار ، اووك ووركو گفت ، دومین موشك فرودگاه در بحیر دار را از دست داد و درست در خارج از آن فرود آمد.
همچنین در rt.com
برنده جایزه نوبل خوب نیست؟ نخست وزیر اتیوپی در حالی مقامات اصلی را تغییر می دهد که “شورشیان” قول می دهد تا زمانی که دولت آماده گفتگو شود بجنگداعتصابات توسط Tigray بعداً روز شنبه تأیید شد ، و دولت منطقه استدلال کرد که آنها در اهداف نظامی مشروع انجام شده اند. فرودگاه های باهیر در و گوندار توسط نیروهای فدرال اتیوپی مورد استفاده قرار گرفته اند و گفته می شود که برای حملات هوایی علیه منطقه مورد استفاده قرار گرفته اند.

اخبار مرتبط  در 7 ماه از زمان اعلام اولین آلودگی ، تلفات Covid-19 هند از 7/5 میلیون مورد به 100000 مورد فوتی منجر شده است - RT World News

“هر فرودگاهی که برای حمله به Tigray استفاده شود هدف قانونی خواهد بود ، نه شهرهای Amhara” Debretsion Gebremichael ، رئیس TPLF و رئیس Tigray’s ، به رویترز گفت.

به دلیل تصمیم دولت مرکزی در حمله به Tigray و جناح حاکم آن ، جبهه آزادی خواهی مردم Tigray (TPLF) ، اتیوپی اخیراً تقریباً به جنگ داخلی رسیده است. TPLF سالها بر اتیوپی حکمرانی کرد اما در پی ناآرامی های طولانی مدت که منجر به قدرت گرفتن ابی احمد ، نخست وزیر فعلی اتیوپی شد ، مجبور به کناره گیری شد.

در حالی که ابی ، برنده جایزه صلح نوبل ، اصرار داشت که عملیات علیه Tigray در یک سال انجام شود “محدود” مد و هدف آن فقط ایجاد مجدد است “حکم قانون” در منطقه ، در حال حاضر جنگ منجر به صدها کشته شده است. مقامات Tigray دولت مرکزی را به حملات هوایی بی رویه متهم کرده اند که بارها به مناطق غیرنظامی پرجمعیت حمله می کند.
همچنین در rt.com
نخست وزیر اتیوپی از عملیات نظامی “محدود” در Tigray دفاع می کند ، زیرا سازمان ملل فعالیت “هشدار دهنده” را محکوم می کندطبق آژانس پناهندگان سازمان ملل ، بیش از 14000 غیرنظامی قبلاً از منطقه “شورشی” Tigray به سودان همسایه فرار کرده اند. انتظار می رود افراد بیشتری فرار کنند و سرعت ورود تازه واردان در حال حاضر است “ظرفیت فعلی برای ارائه کمک بسیار زیاد است” اضافه شد

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *