2 سرباز فرانسوی دیگر در مالی کشته شدند در حالی که القاعده مسئولیت حمله قبلی را که 3 کشته برجای گذاشت ، بر عهده گرفت – RT World News

دو سرباز فرانسوی پس از اصابت ماشین انفجاری به وسیله آنها ، در مالی کشته شده اند. در اوایل این هفته ، سه نظامی دیگر نیز در حمله مشابهی که توسط یک وابسته محلی القاعده ادعا شده بود ، کشته شدند.

تلفات جدید اوایل روز یکشنبه توسط ارتش و رهبری عالی کشور تأیید شد.

“خودروی آنها در حین انجام مأموریت اطلاعاتی به یک بمب دست ساز برخورد کرد” ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه ای گفت.

روز شنبه دو سرباز به نام گروهبان ایوان هوین و سرتیپ لوئیک ریسر در شمال شرقی کشور کشته شدند. Huynh اولین زن سربازی است که در عملیات چندین ساله فرانسه در جمهوری آفریقای غربی از بین رفته است.

بیشتر بخوانید: حملات هوایی فرانسه بیش از 50 جهادگر وابسته به القاعده در مالی – وزیر دفاع

تلفات جدید تنها چند روز پس از مرگ سه سرباز دیگر در شهرستان رخ داد. روز دوشنبه ، یک خودروی زرهی فرانسوی در مرکز ایالت ساحل مورد اصابت یک بمب دست ساز قرار گرفت که منجر به کشته شدن سه نفر از سرنشینان آن شد. اواخر روز شنبه ، گروه محلی وابسته به القاعده برای حمایت از اسلام و مسلمانان (GSIM) مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

این دو حادثه باعث كشته شدن كل كشته شدگان عملیات بارخانه در فرانسه در این كشور به 50 نفر شده است. فرانسه در مالی – و همچنین در چندین مستعمره سابق خود – در سال 2013 درگیر شد ، و عملیاتی را برای عقب راندن گروههای مختلف اسلامگرا آغاز كرد. شورشیان قبیله ای که مناطق وسیعی از منطقه را تسخیر کرده اند.

اخبار مرتبط  چهار افسر پلیس فرانسه در مورد فیلم ضرب و شتم مرد سیاه پوست قبل از قاضی قضاوت می کنند - گزارش - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
حداقل 70 غیرنظامی در حملات ستیزه جویان در نیجر کشته شدند – گزارش می دهدساحل – بخشی از آفریقا در جنوب صحرای صحرا – پس از مبارزات ناتو و با حمایت فرانسه ، توسط معمر قذافی ، رهبر فقید لیبی ، در سال 2011 به آشفتگی تبدیل شد. گذشته از تخریب م effectiveثر کشور شمال آفریقا ، سرنگونی و قتل وحشتناک قذافی منجر به ظهور نیروهای ضد دولت مختلف در منطقه شد.

حدود 5100 سرباز فرانسوی در منطقه مستقر شده اند كه بخش عمده ای از آنها در مالی مستقر شده اند. این عملیات همچنین شامل نیروهایی از بورکینافاسو ، چاد ، مالی ، موریتانی و نیجر ، کشورهایی است که گروه G5 ساحل را تشکیل می دهند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *