21 همدست احتمالی فرد مسلح وین تحت تحقیق ، پلیس هنوز در جستجوی منبع سلاح است – RT World News

افسران گفته اند که پلیس در اتریش در حال تحقیق در مورد 21 همدست احتمالی جهادی است که هفته گذشته در وین لشکرکشی کرده است ، افزود که برخی از جنبه های حمله – از جمله منشا سلاح ها – هنوز یک رمز و راز است.

یازده روز پس از حمله تروریستی که منجر به کشته شدن چهار نفر شد ، مقامات اتریشی گفتند که تعدادی سوال همچنان باقی است. مایکل لوهگر ، رئیس پلیس که تحقیقات را بر عهده داشت ، روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت که بازرسان هنوز نمی دانند که فرد مسلح در شب حمله چگونه به مرکز شهر رسیده است ، یا او اسلحه و مهمات خود را از کجا آورده است.

لوهگر گفت كه مهاجم كه كوجیتم فجزولای شناخته می شود ، دارای سه قبضه سلاح از جمله AK 47 ساخت صربستان و مهمات از چین بوده است.
همچنین در rt.com
ماکرون فرانسوی خواستار اصلاح مرزهای اتحادیه اروپا پس از حملات تروریستی است و به نفع تأسیس شورای امنیت اروپا استرئیس پلیس افزود که Fejzulai در ماه ژوئیه سعی کرده بود اسلحه را در اسلواکی خریداری کند و با دست خالی بازگشت ، اما در نهایت اینکه کجا این سلاح ها را خریداری کرد مشخص نبود.

رئیس پلیس گفت که آنها اکنون در حال تحقیق در مورد 21 همدست احتمالی هستند که 10 نفر از آنها در بازداشت هستند. “چیزی که ما هنوز نمی توانیم به طور قطعی بگوییم این است که همدستان قبل از عمل چه حمایتی انجام داده اند ،” او گفت.

اخبار مرتبط  پکن اولین راکتور هسته ای ساخت داخل را تأمین می کند ، ساخت 6 راکتور دیگر در داخل و خارج از کشور در حال انجام است - RT World News

سخنگوی دفتر دادستان های وین ، نینا بوسک گفت که بیشتر همدستان ، که همه آنها 18 تا 28 سال دارند ، اتریشی بودند ، اما برخی از آنها از کوزوو ، مقدونیه و بنگلادش آمده بودند.

لوهگر در پایان با بیان اینکه یکی از بزرگترین ناشناخته ها چگونگی رسیدن فرد مسلح به مرکز شهر در شب حمله است ، افزود که وی به خوبی مسلح بوده و کمربند انفجاری ساختگی به سر دارد. وی با بیان اینکه پلیس حمل و نقل عمومی را رد کرده است ، افزود احتمال دارد که فجزولای راننده داشته باشد.
همچنین در rt.com
اتریش گزارش های مبنی بر میزبانی تیرانداز وین “اجلاس اسلام گرایان” را با افراطیون از آلمان و سوئیس در ماه ژوئیه تأیید کرددولت اتریش به دلیل وجود اشتباهات آشکاری که ممکن است مانع ایجاد فرصت برای جلوگیری از حمله شود ، مورد انتقاد قرار گرفته است ، رهبر حزب مخالف و وزیر کشور سابق هربرت کیکل خواستار استعفا کارل نهامر وزیر فعلی کشور شده است.

نهامر اعتراف کرده است که سرویس اطلاعاتی اتریش پس از تلاش Fejzulai برای خرید اسلحه در کشور همسایه ، از همتای اسلواکی خود اخطار دریافت کرده است ، اما هشدارها بی توجه بوده است.

همچنین تأیید شد که فجزولای ، که به جرم تلاش برای پیوستن به داعش زندانی شده بود و زودتر آزاد شد ، در ماه ژوئیه در پایتخت اتریش با دیگر افراط گرایان شناخته شده از آلمان و سوئیس دیدار کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *