3،000 بازداشت ، ده ها معترض و پلیس زخمی شده در درگیری ها پس از انتخابات بلاروس – RT World News

بیش از 3000 نفر در یک شب در بلاروس دستگیر شدند که اعتراضات این کشور را پس از انتخابات یکشنبه درگیر کرد ، که در آن الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور فعلی ، شغل خود را با پیروزی لغزنده حفظ كرد.

پلیس در کانال تلگرام خود گفت که حدود 1000 تظاهرکننده در پایتخت ، مینسک با بقیه نقاط دیگر این کشور بازداشت شده اند.
اعتراضات در 33 شهر و روستا در سراسر کشور در حالی صورت گرفت که مردم در میادین اصلی و خارج از مراکز رای گیری جمع می شدند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ، بیش از 50 تظاهرکننده و 39 افسر پلیس زخمی شده اند.

فعالان حقوق بشر پیشتر گفتند که در این درگیری ها یک نفر کشته شد ، اما مقامات این ادعا را رد کرده اند.

رئیس کمیته تحقیقات بلاروس همچنین هشدار داد که تظاهرکنندگان که به اجرای قانون حمله کردند با اتهامات کیفری روبرو خواهند شد که می توان آنها را تا 15 سال با حبس روبرو کرد.
همچنین در rt.com
کامیون پلیس از میان جمعیت عبور می کند و به معترض برخورد می کند که در بلاروس روی کلاه خود پرید (VIDEURBING VIDEOS)اعتراضات گسترده پس از بسته شدن مراکز رای گیری در روز یکشنبه در سراسر بلاروس آغاز شد. تظاهرکنندگان که با نتیجه رأی مخالف بودند ، با پلیس مشغول به کار شدند که از گاز اشک آور ، توپ های آب ، نارنجک های فلاش بنگ و وسایل دیگر برای پراکنده کردن جمعیت استفاده کرده است.

اخبار مرتبط  جیمی لای ، پشتیبان اعتراض میلیاردر هنگ کنگ ، بازداشت شد و دفاتر اپل روزانه وی جستجو کرد - RT World News

لوكاشنكو در انتخابات 80 درصد آراء را بدست آورد و جایگاه خود را به عنوان رئیس جمهور كه ​​از سال 1994 تاكنون اشغال كرده بود ، برای دوره دیگری تأمین كرد. براساس اطلاعات رسمی ، رقیب اصلی وی ، کاندیدای مخالف متحد سوتلانا تیخانوفسایا ، کمتر از 10 درصد بود.
همچنین در rt.com
نتایج اولیه می گویند ، لوكاشنكو با 80 درصد آرا به عنوان رئیس جمهور بلاروس مجدداً انتخاب شد ، پس از اعتراضات گسترده روز انتخاباتتیخانوفسایا ، که می گوید انتخابات تقلب شده است و نتایج آن را انکار می کند ، از هواداران خود خواسته است تا به اعتراض خود ادامه دهند ، اما این کار را با روشی مسالمت آمیز انجام دهند.

در جریان یک کنفرانس رسانه ای در روز دوشنبه ، چهره مخالف خاطرنشان کرد که او خودش نمی تواند به خیابان ها برود ، زیرا این فقط می تواند “منجر به تشدید درگیری” شود.

تیخانوفسایا افزود ، اقدامات شدید و سختگیرانه مقامات علیه تظاهرکنندگان تعجب آور شد ، پیش از این که به لوكاشنكو پیشنهاد دهد تا برای حل و فصل تنش ها گفتگو كند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *