30 سال از اتحاد آلمان ، همکاری روسیه و اروپا فدای جاه طلبی ایالات متحده ، دیپلمات سابق آلمان برای RT – اخبار جهانی RT است

فرانک الب ، دیپلمات سابق آلمان به RT گفت ، اتحاد مجدد آلمان 30 سال پیش می توانست دوره همکاری بی سابقه ای بین ایالات متحده ، اروپا و روسیه را آغاز کند. با این حال ، واشنگتن سلطه را بر مشارکت سودآور انتخاب کرد.

در 3 اکتبر ، آلمان روز وحدت ملی را جشن می گیرد – تعطیلاتی که لحظه ای را نشان می دهد که آلمان غربی سرمایه دار و آلمان شرقی سوسیالیست بار دیگر رسماً در یک کشور ادغام شدند. با توجه به اینکه مسکو هنوز در اوضاع شرق نفوذ دارد ، اتحاد تاریخی بدون حمایت ضمنی رهبر وقت اتحاد جماهیر شوروی ، میخائیل گورباچف ​​، که بارها اظهار داشت که آلمانی ها باید سرنوشت خود را تعیین کنند ، امکان پذیر نبود.
همچنین در rt.com
کمتر از مجموع قطعات آن: اتحاد مجدد آلمان با سی سالپیوستن مجدد اتحادیه با تصویب منشور پاریس برای اروپای جدید – سندی جهانی که توسط 32 کشور اروپایی از جمله اعضای سابق بلوک اتحاد جماهیر شوروی و همچنین ایالات متحده و کانادا امضا شد. این می توانست به اروپا کمک کند تا میراث جنگ سرد را پشت سر بگذارد و زمینه را برای ایجاد یک فضای همکاری مشترک فراهم کند “از ونکوور تا ولادیوستوک ،” فرانک البا ، دیپلمات کهنه کار آلمانی به RT Deutsch گفت.

“اگر این اتفاق همانطور که تصمیم گرفته بودیم رخ داده باشد [at that time] و منطقه همکاری از ونکوور تا ولادیوستوک ایجاد شده بود ، همه ، از جمله غرب ، روسیه ، کشورهای شوروی سابق و آمریکایی ها ، از جمله از نظر استراتژیک از آن بهره مند می شدند. “ او گفت. “این یک هم افزایی باورنکردنی در زمینه های سیاسی و اقتصادی خواهد بود.”

با این حال ، آرزوهای ژئوپلیتیک واشنگتن امید به آینده ای روشنتر سرانجام از بین رفت ، زیرا به سرعت خود را به عنوان تنها ابرقدرت اعلام کرد و استراتژی “کنترل” سفیر سابق آلمان در لهستان ، هند ، ژاپن و سوئیس اظهار داشت: بقیه جهان ، از جمله اروپا و کشورهای شوروی سابق ، به جای اینکه حتی سعی در ایجاد همکاری با آنها داشته باشند.

“ما یک گام عظیم به عقب برمی داریم – بازگشت به جنگ سرد ،” الب افزود ، اروپا و آمریكا ابزار حل موفقیت آمیز بحران را كه در گذشته استفاده می كردند كنار گذاشته اند.
همچنین در rt.com
حق ماکرون است ، اروپا باید از سایه آمریکا بیرون بیاید و نگاه جهانی به دو قطبی و دوران جنگ سرد را که واشنگتن پدال می زند رد کندمنطق سلطه و تقابل مورد تأیید نهادهای آمریکایی نه تنها روابط واشنگتن و مسکو بلکه بین ایالات متحده و متحدانش در اروپا را نیز مسموم می کند ، به این دلیل که آمریکا دیگر برخی از آنها ، از جمله آلمان را به عنوان متحد نمی بیند.

اخبار مرتبط  جهان در آستانه "شکست اخلاقی فاجعه بار" به عنوان توزیع عادلانه واکسن Covid-19 در معرض "خطر جدی" - رئیس WHO

“به نظر می رسد آمریکایی ها ما را حساب می کنند [Germans] در میان دشمنان خیالی آنها و معتقدند که ما از موفقیت آنها در سیاست their سلطه خود بر اوراسیا جلوگیری می کنیم. الب گفت ، با اشاره به گزارش برخی از اندیشکده های ایالات متحده مانند استراتفور كه ​​همکاری اقتصادی بین روسیه و آلمان را تهدیدی برای منافع استراتژیك آمریكا تعریف می كنند در حالی كه برلین منبع خطر برای تمامیت ناتو نامیده می شود.

الب معتقد است که مخالفت شدید واشنگتن با پروژه خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 ، که در آن غول گاز گازپروم روسیه و شرکت های بزرگ انرژی اروپا مانند Shell ، Engie ، Uniper و OMV درگیر هستند ، فقط نوک کوه یخ است.

وی گفت: “آمریکایی ها از این واقعیت که اروپا سیاست مستقل خود را دنبال می کند ، وحشت دارند. آنها جریان نورد استریم 2 را به آلمانی ها پیوند می دهند ، اگرچه این یک پروژه آلمانی-روسی نیست بلکه پروژه ای است که شرکت های اروپایی در آن شرکت دارند و از پشتیبانی شدید سایر شرکت کنندگان نیز برخوردار است. “
همچنین در rt.com
روابط ایالات متحده و آلمان به دلیل اختلاف دیدگاه ها و عقاید چند دهه قابل تعمیر نیست. خروج نیروها فقط یک علامت است“متحدان ما اکنون ما را آزار دهنده می دانند ،” دیپلمات گفت ، همه اینها به این دلیل است که واشنگتن برلین را به تمایل به حمایت از خود متهم می کند “روابط ویژه” با روسیه

البا معتقد است که در واقع هیچ چیز وجود ندارد “خاص” در آنها ، توضیح می دهد که این فقط یک رویکرد عملی است. دیپلمات سابق همچنین استدلال کرد که زمان آن فرا رسیده است که اروپا این عمل گرایی را در روابط با روسیه نیز اتخاذ کند و از زمان تحریم های مداوم و سخنرانی مداوم مسکو تاکنون اروپا را به جایی نبرد اما فقط به اقتصاد این قاره آسیب رساند.

“ما به سرعت نیاز به از دست دادن چنین عاداتی داریم ،” الب گفت ، از ملت های اروپایی خواست كه مجدداً در چارچوب شورای روسیه و ناتو و چهار نرماندی كه برای حل بحران اوكرائین طراحی شده و همچنین به تدریج تخفیف تحریم ها را با مسكو درگیر كنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *