30+ شهروند روسی در بلاروس به عنوان بخشی از شرکت نظامی خارجی “خارجی” بازداشت شدند – رسانه های دولتی (VIDEO) – RT World News

به گزارش رسانه های دولتی ، تقریباً سه دهم عضو شرکت نظامی خصوصی روسیه واگنر در بلاروس بازداشت شدند. ظاهراً “مزدوران” برای بی ثبات کردن کشور در انتخابات آینده خود آمده بودند.

مقامات دولت بلاروس بلافاصله گزارش را تأیید نمی کنند ، و می گویند جزئیات آنچه اتفاق افتاده است علنی می شود “از طریق کانالهای رسمیدر موعد مقرر

خبرگزاری دولتی بلتا گفت که در مجموع 33 شهروند روسی ربوده شدند. از این تعداد ، 32 متعلق به “واگنر” ، یک شرکت روسی است که گفته می شود ارائه دهنده خدمات مزدور در سراسر جهان است. منابع انتظامی آژانس خبری گفتند که آنها اطلاعاتی را در مورد ورود بیش از 200 شبه نظامی به خاک بلاروس به دست آورده اند تا گفته می شود بی ثبات کردن اوضاع در جریان انتخابات.

این گروه از 32 جنگجوی مشکوک واگنر یک شبه در یک استراحتگاه کشور در نزدیکی مینسک دستگیر شدند. شخص دیگری که در گزارش بلتا به عنوان یک مبارز بالقوه شناخته نشده بود ، در جنوب این کشور دستگیر شد. آژانس امنیت دولتی بلاروس KGB و نیروهای ویژه وزارت کشور در این عملیات دست داشته اند.

اخبار مرتبط  برج سائورون یا کلاه پاپ؟ طراحی PS5 که به تازگی منتشر شده است ، به استهزاء گسترده آنلاین - RT World News منجر می شود

این ماجرا در میان کمپین انتخاباتی پرتنش در بلاروس ، جایی که رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو به دنبال انتخاب مجدد برای دوره پنجم است ، می آید. این کمپین باعث رسوایی شد ، پس از آنکه یکی از مخالفان برجسته وی ، ویکتور باباریکو ، بانکی ، به پولشویی و جنایات دیگر متهم شد ، پیشنهاد وی برای ریاست جمهوری را مختل کرد.
همچنین در rt.com
والری تسپكالو ، حریف لوكاشنكو با ترس دستگیری در بلاروس ، به روسیه گریختهفته گذشته یکی دیگر از مخالفان وی ، والری تسپكالو ، از بلاروس به روسیه گریخت و گفت كه دستگیری وی قریب الوقوع است. مانند باباریکو ، وی قبلاً از سوی كمیته مرکزی انتخابات منصوب شدن برای كرسی ریاست جمهوری منع شده بود. لوكاشنكو بارها هشدار داد كه نیروهای خارجی و گروههای مخالف بلاروس در حال طرح ریزی برای تضعیف آراء وی در 9 اوت با راه اندازی یك اعتراض گسترده در برابر او بودند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *