4 کشته و 1 مفقود شده در اثر برخورد تانکر یونانی با قایق ماهیگیری ترکی در E. مدیترانه (VIDEO) – اخبار جهانی RT

یک تانکر نفت خام یونانی و یک کشتی صیادی ترکی در شرق مدیترانه با یکدیگر برخورد کرده اند و در میان تنش های شدید در مورد اکتشاف گاز در آبهای مورد اختلاف ، چهار نفر کشته شده اند. یک نفر همچنان مفقود است.

فرمانداری آدانا در ترکیه تأیید کرد که در ساعت 5:50 بامداد روز چهارشنبه بین افسسوس ، یک تانکر پرچم دار یونان و یک قایق ماهیگیری ترکی تصادف صورت گرفت.

این حادثه در حدود 15 مایل دریایی در ساحل واقع شد ، فاصله کمی از شهر و بندر مرسین. علت این حادثه گزارش نشده است.

در بیانیه مقامات آدانا آمده است که تیم های جستجو و نجات چهار جسد را کشف کرده اند اما یک نفر مفقود است.

این فیلم پس از این تصادف را ضبط کرد ، در حالی که قایق ماهیگیری ترکی واژگون شد و نیروهای امدادی به محل حادثه رسیدند. نفتکش یونانی از دور دیده می شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=HXxwUqLADtE

فرماندهی گارد ساحلی ترکیه گفت سه قایق و یک تیم غواصی به منطقه اعزام شده اند و جستجوی ماهیگیر گمشده ادامه خواهد داشت.

به گفته ردیاب کشتی های دریایی MarineTraffic ، افسس ها در ساعات اولیه صبح چهارشنبه جیهان – نقطه انتهایی خط لوله انتقال نفت باکو-تفلیس-جیحان را ترک کردند. این شناور که 274 متر طول و 50 متر عرض دارد ، به سمت غرب در حال حرکت بود و طبق گزارش ها قرار بود در 17 نوامبر وارد جبل الطارق شود.

اخبار مرتبط  ایران "شیوع زندانیان سیاسی" در اثر شیوع Covid-19 را آزاد کرد ، در حالی که انگلستان مبتلا به ویروس ، آسنگ را در زندان نگه می دارد - RT World News

Ephesos در حال حاضر توسط سرویس ردیابی به عنوان ثبت شده است “متوقف شد”
همچنین در rt.com
ترکیه اعلامیه قبرس ، یونان و مصر را در محکومیت “تحریکات” آنکارا در E. مدیترانه مورد انتقاد قرار می دهدیونان و ترکیه امسال با اختلاف نظر در مورد حقوق اکتشاف در مدیترانه شرقی اختلاف داشتند.

در ماه اکتبر ، ترکیه کشتی اکتشافی Oruc Reis خود را به آبهای مورد اختلاف اعزام کرد. یونان ، قبرس ، مصر ، همراه با اتحادیه اروپا و ایالات متحده ، ترکیه را به دلیل اقدام یک جانبه خود در منطقه محکوم کردند.

در همین حال ، آنکارا انتقادات را کنار گذاشته و آن را “اتهامات بی اساس” خوانده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *