5 سال ماریا زاخارووا به عنوان سرشناس زبان وزارت امور خارجه روسیه (VIDEO) – RT World News

در پنج سال از نخستین زنی که بعنوان سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه فعالیت کرد ، ماریا زاخارووا به عنوان یک نام خانوادگی در سطح بین المللی بدل شد و تقریباً چند پر را پر کرد ، اما هیچ کس را بی طرف نگذاشت.

https://www.youtube.com/watch؟v=RaevYhkyvNw

زاخارووا به سرعت به دلیل کشیدن هیچ مشت در نشست های روزانه خود و همچنین در رسانه های اجتماعی به سرعت شناخته شده است.

به همین ترتیب ، سخنگوی او ، که بی بی سی یک بار در لیست خود در بین 100 زن برتر الهام بخش و تأثیرگذار جهان قرار داده بود ، خجالت نکشیده است که زندگی خود را در خارج از اتاق مطبوعات به نمایش بگذارد ، با این ویدئو که وی از اجرای یک رقص سنتی قومی کلینکا در مقابل آن خبر داده است. ده ها تن از مقامات در اجلاس روسیه-آسه آن در سال 2016 تبدیل به یک ویروس سریع شد.

“جنگ پانها” بر سر سوریه

زاخارووا از دفاع از منافع سیاست خارجی روسیه ، خواه سوریه ، اوکراین ، حماسه Skripal یا Rusgate بدنام دفاع نمی کند. هنگامی که اظهارات معاون سخنگوی وزارت خارجه وقت وزارت امور خارجه آمریكا مارك تونر در فوریه سال 2016 ، كه روسیه را ترغیب كرد این بود ، فریب داد “تنظیم یا خاموش” در مورد آتش بس سوریه ، زاخارووا هیچ یک از سخنرانی های تصویری غیرقابل توصیف را نداشت و با این موارد باز می گشت: “اگر مارك بهتر این را داشته باشد كه همكاران خود را تعطیل كنند ، اگر چنین شیوه ارتباطی احمقانه ای میان دیپلمات های آمریکایی معمول باشد.”

“گسترش دروغ و اخبار دروغین”

زاخارووا هرگز طرفدار رسانه های اصلی ایالات متحده نبوده است ، به ویژه کسانی که روایتگر روسی که اکنون از بین رفته است رواج دارد.
همچنین در rt.com
سخنگوی وزیر امور خارجه روسیه به خبرنگار سی ان ان گفت: “گسترش دروغ و اخبار دروغین را متوقف کنید.”وقتی از یک خدمه CNN در مورد جاسوسی ادعاها علیه سفیر پیشین روسیه ، سرگئی کیسلیاک پس از یک جلسه توجیهی در مارس 2017 در مسکو ، از وی سؤال شد ، وی به خبرنگار سی ان ان به چهره خود گفت: “بیا ، جلوی انتشار دروغ و اخبار جعلی را بگیر. این توصیه خوبی برای CNN است. متشکرم،” قبل از رفتن

شعری برای جان کری

زاخارووا همچنین به دلیل داشتن یک نقطه نرم برای شعر شناخته شده است. و ، در جریان توجیهی در ماه مه 2016 ، او از شعر به عنوان ابزاری دیپلماتیک استفاده کرد. وی در پاسخ به سؤالی درباره تماسهای تنگاتنگ تلفنی بین رئیس وی ، سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه و جان كری ، وزیر امور خارجه وقت آمریكا ، یك نسخه تغییر یافته از شعری از رابرت برنز را تلاوت كرد.

قلب او در مسکو است. قلبش آنجا نیست.

وی گفت: “قلب او در مسکو است و خرس را تعقیب می کند.

“کورلینزه را تعقیب نکنید.

“قلب او در مسکو است ، هر کجا که جان باشد.”

ملکه ی رقصان

گذشته از سخنان زبانی او ، زاخارووا شاید بخاطر حرکات رقص خود بهتر شناخته شود. او هنگام حضور در 58مین جشنواره برنج باند در صربستان در اوت سال 2018 ، فیلمبرداری شد و به شیارهای موسیقی بالکان حرکت کرد.

بعنوان یک رقاص همه کاره ، زاخارووا بعداً ضرب و شتم رقص سنتی Causcian ، “Lezginka” در یک انجمن جوانان در قفقاز شمالی یک سال بعد.

اما ، احتمالاً ، معروف ترین اجرای او هنوز هم پخش آتشین رقص قومی روسیه ، “کالینکا” است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  سلاح در هوا؟ توافقنامه صلح امارات و اسرائیل شروع به خرید طولانی F-35 از واشنگتن کرده است - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *