5 کشته ، ده‌ها اسلحه گرم در شرایط گروگانگیری و ضرب و شتم خشونت آمیز در کلیسای آفریقای جنوبی توقیف شد (عکس) – RT World News

چند افسر پلیس و اعضای نیروهای دفاعی آفریقای جنوبی برای مقابله با یک درام گروگانگیری مستقر شده اند که در آن شنبه حداقل پنج نفر کشته و 30 نفر دستگیر شدند.

ویش نیدوو سخنگوی پلیس ملی به رسانه های محلی گفت: گروهی از افراد مسلح در اوایل روز به کلیسای بین المللی پنطیکست مقدس حمله کردند و به مردم داخل حمله کردند. مردان دارای اسلحه “می آمدند تا محل را به دست بگیرند ،” مقامات پلیس پیشنهاد كردند كه جزئیات وحشتناك این حمله را فاش كرد.

نیدو گفت: در حمله به كلیسا چهار نفر شلیك و شلیك كردند تا با مرگ در یك خودرو. پنجمین قربانی ، یک نگهبان امنیتی ، در وسیله نقلیه خود کشته شد. ظاهراً این باند مسلح گروگان را درون کلیسا گرفته بود.

اندکی پس از آن مقامات به تماس خطرناک پاسخ دادند و تیم های واکنش سریع پلیس را اعزام کردند و نیروهای مسلح را ارسال کردند. پلیس گزارش داد که اولین پاسخ دهندگان موفق به حل بحران شدند و 30 مظنون را بازداشت کردند و 25 سلاح اسلحه را نیز توقیف کردند.

به ویژه ، مأمورین پلیس و همچنین سربازان و مقامات خدمات تصحیحی نیز در بین افراد بازداشت شده بودند. هنوز مشخص نیست که آیا مأموران انتظامی و اعضای سایر خدمات در واقع عاملان مرتکب یا رهگذران در حادثه مرگبار تیراندازی بودند یا خیر. مقامات تاکنون هیچ توضیحی در مورد دلیل دستگیری آنها نداده اند.

اخبار مرتبط  ایالات متحده و لهستان توافق کردند میزبانی از 1000 سرباز آمریکایی اضافی در شرق اروپا - RT World News

بعداً در همان روز ، اعضای کارگروه ویژه پلیس ، تیم پاسخگویی تاکتیکی و نیروی انتظامی Visible با ضرب و شتم ساختمان کلیسا ، نجات مردان ، زنان و کودکانی را که طبق گزارش ها در آن مجتمع زندگی می کردند ، نجات دادند. رسانه های محلی تخمین زده اند که تقریباً 200 نفر در گروگان گرفته شده اند.
همچنین در rt.com
50+ قتل در روز: بیش از 450،000 آفریقایی جنوبی به دلیل قتل های شدید ، مجازات اعدام را تأیید می کنندگفته می شود که مجریان قانون معتقدند که ضرب و شتم چشمگیر ممکن است بخشی از اختلاف نظر بر سر رهبری در IPHC باشد ، که یکی از محبوب ترین کلیساهای آفریقای جنوبی است.

در سال 2018 ، تقابل دیگری بین جناح های رقیب رخ داد ، که از اسلحه نیز برای غالب حریفان استفاده می کردند. در آن وضعیت هیچ کس کشته نشده است ، اگرچه سه نفر نیز زخمی شدند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *