60 نفر به عنوان بزرگترین اعتراض ضد دولتی بلغارستان در 2 ماه گذشته دستگیر شدند و به خشونت کشیده شدند (VIDEO) – اخبار جهانی RT

هزاران نفر روز چهارشنبه به خیابان های صوفیه ، پایتخت بلغارستان آمدند و خواستار استعفای نخست وزیر قدیمی بویکو بوریسوف شدند. این تجمع با درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس همراه بود.

اعتراض در خارج از ساختمان پارلمان با آرامش و با پرچم های بلغارستان و شعار دادن ، “استعفا” و “مافیا” اشاره به روابط ادعایی نخست وزیر با الیگارشی با نفوذ کشور.

اما بعد از تاریکی هوا ، عده ای تلاش کردند تا به پارلمان راه پیدا کنند که مأموران با تجهیزات کامل ضد شورش از آن محافظت می کردند. تظاهرکنندگان ترقه و سایر اشیا، از جمله تخم مرغ ، سیب و زباله را به سمت پلیس پرتاب کردند. آنها همچنین ماشینهای پلیس را تکان دادند و از اسپری فلفل علیه پلیس استفاده کردند ، در حالی که حدود صد افسر تحت تأثیر قرار گرفتند.

پلیس با استقرار یک توپ آب و دستگیری بیش از 60 دست به تلافی زد. به گفته مسئولان بهداشت ، 45 نفر از جمله افسران در پی این درگیری ها در بیمارستان ها تحت درمان قرار گرفتند.

اخبار مرتبط  4 نفر در حمله چاقو در مجاورت دفاتر سابق مجله Charlie Hebdo در پاریس زخمی شدند (WATCH LIVE) - اخبار جهانی RT

تظاهرات روز چهارشنبه بزرگترین تظاهرات از زمان فوران اعتراضات ضد دولتی در کشور دو ماه پیش بود. این در روزی اتفاق افتاد که نمایندگان مجلس پس از تعطیلات تابستانی به کار خود بازگشتند تا در مورد اصلاحات قانون اساسی پیشنهادی بوریسوف بحث کنند.
همچنین در rt.com
در حالی که معترضان ضد دولت قول می دهند که در آنجا بمانند ، پلیس اردوگاه های چادر در بلغارستان را برداشته استمخالفان این پیشنهادات را تقبیح كردند و گفتند كه نخست وزیر سه بار سعی دارد از رای اصلاحیه ها برای طولانی كردن مدت حضور خود در دفتر استفاده كند. آنها اصرار دارند که بوریسوف باید برود ، زیرا او در مبارزه با فساد که کشور را آزار می دهد و از توسعه اقتصادی جلوگیری می کند ، شکست خورده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *