6000 کودک دیگر می توانند در هر روز در مناطقی که حداقل برای مبارزه با کووید 19 مناسب است – بمیرند – مطالعه سازمان ملل و جان هاپکینز – RT World News

یونیسف و جان هاپکینز معتقدند که بیش از یک میلیون نفر از افراد زیر 5 سال ممکن است در طی شش ماه آینده در برابر علل قابل پیشگیری تسلیم شوند ، مادامی که دماهای همه گیر Covid-19 کشورهایی را که در آن ساکن هستند تضعیف شود.

پیش بینی وحشتناک پس از آن صورت گرفت كه دانشكده بهداشت عمومی جانس هاپكینز بلومبرگ به این مسئله پرداخت كه چگونه بحران كورون ویروس می تواند بر 118 كشور كم درآمد یا متوسط ​​در سراسر جهان تأثیر بگذارد.

محققان جان هاپکینز ، که مطالعه خود را در مجله مشهور لنست منتشر کرده اند ، اظهار داشتند که بدترین حالت ممکن است 1.2 میلیون کودک زیر پنج سال در نیم سال جان خود را از دست بدهند – اگر خدمات درمانی پس انداز زندگی به دلیل مبارزه مختل شود. در برابر Covid-19.
همچنین در rt.com
“نگرانی عمده”: نزدیک به 100 کودک نیویورک که به دلیل بیماری التهابی اسرارآمیز تحت درمان قرار گرفتند تصور می شود با Covid-19 مرتبط باشدصندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) خاطرنشان كرد: این تعداد چشمگیر 6000 مرگ كودك در روز است. این به 2.5 میلیون کودک اضافه می شود که قبلاً در همان مدت زمان و در همان 118 کشور دنیا می میرند قبل از پنج سالگی.

اخبار مرتبط  دانشمندان از ابر رایانه برای مدل سازی ابرنواخترها ، بزرگترین انفجارهای شناخته شده برای انسان استفاده می کنند - RT World News

این هشدار داد که حتی حداقل سناریوی شدید پیش بینی می کند که حدود 1400 کودک در روز جان خود را از دست دهند. یونیسف با اظهارنظر درباره آمارهای هولناک ، گفت که Covid-19 در حال حاضر بر زنجیره های تأمین پزشکی تأثیر می گذارد ، در حالی که بازدید از بیمارستان ها به دلیل قفل شدن و اختلال در حمل و نقل کاهش می یابد.

رهبری یونیسف پیش از این پیش بینی های جان هاپکینز زنگ خطر را به صدا در آورده بود. “تحت یک سناریوی بدترین حالت ، تعداد جهانی کودک که قبل از پنجمین روز تولد خود می میرند ، می تواند برای اولین بار در دهه ها افزایش یابد.” گفت مدیر اجرایی یونیسف هنریتا فور.

جامعه جهانی “نباید اجازه داد مادران و فرزندان در مبارزه با ویروس به خسارت وثیقه تبدیل شوند.” او استدلال کرد

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *