9 نفر کشته شده به دلیل شلیک پلیس به معترضان ضد کودتا در میانمار (ویدئو) – اخبار جهانی RT

رسانه های محلی ادعا می کنند که حدود 9 نفر در میانمار در درگیری های مرگبار بین نیروهای امنیتی و معترضان در سراسر کشور جان خود را از دست داده اند ، فیلم هایی که سو abuse استفاده پلیس را نشان می دهد.

در یک روز خشونت در سراسر میانمار در روز چهارشنبه ، نیروهای امنیتی فقط یک روز پس از تلاش دیپلماتیک منطقه ای برای پایان دادن به بحران یک ماهه ، به سوی معترضین تیراندازی کردند که منجر به کشته و تعداد زیادی زخمی شد.

مرگبارترین درگیری ها در مونیوا رخ داد. روزنامه Monywa Gazette گزارش داد كه در اثر شلیك پلیس به معترضان ، پنج نفر در شهر مركزی برمه كشته شدند. این آژانس خبر را با انتشار عکسهای پنج کشته همراه کرد و افزود که 30 نفر دیگر زخمی شدند در حالی که هنوز تعدادی از آنها خبر ندارند.

فیلم ها از این شهر نشان می دهد که پلیس اجساد معترضان را با خود می کشد.

در همین حال گزارش شد که دو معترض در دومین شهر بزرگ کشور ماندالای کشته شده اند. یک پزشک گفت که یک فرد جوان از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت در حالی که یک زن جوان 19 ساله از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

گزارش های رسانه ای همچنین ادعا می کنند که یک نفر در پایتخت سابق یانگون کشته شده است در حالی که معترض دیگری در شهر میینگ یان تیراندازی شده است ، یک فعال دانشجویی گفت.
همچنین در rt.com
گفته می شود ارتش میانمار یک روز پس از 18 کشته شدن در “یکشنبه خونین” معترضان ضد کودتا را به آتش می کشد“آنها به طرف ما حرکت کردند و با گاز اشک آور شلیک کردند ، دوباره راهپیمایی کردند و از نارنجکهای بیهوش استفاده کردند” یک رهبر اعتراض در میینگ یان به رویترز گفت. “سپس آنها ما را با توپ آب پاشیدند ، هیچ اخطاری برای پراکنده شدن نداشتند ، آنها فقط اسلحه خود را شلیک کردند.”

فیلم های متعددی با هشتگ # mar3coup در اینترنت منتشر شده است که نشان می دهد تاکتیک های سنگین نیروهای امنیتی که با اعتراضات ضد کودتا روبرو شده اند. یک فیلم نشان می دهد که تظاهرکنندگان بازداشت شده در کامیون ها بارگیری می شوند در حالی که در کلیپ دیگر دیده می شود که یک سرباز در حال تیراندازی به تماشاگران است که از بالکن خود فیلم می گیرند.

اخبار مرتبط  "سوئدی سال" متولد افغانستان شغل مشاور آموزش و ادغام را به دلیل پست های یهودی ستیز ، همجنسگرایانه تازه کشف شده از دست می دهد - RT World News

به نظر می رسد تصاویر بیشتر نشان می دهد که کارگران پزشکی از وسیله نقلیه مجبور شده اند و توسط مأموران مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

این کشور از اول فوریه ، هنگامی که ارتش کنترل آنونگ سان سوچی و بسیاری از مقامات عالی رتبه غیرنظامی کشور را به دست گرفت ، در هرج و مرج قرار گرفت.

کودتایی که با ادعای تقلب در انتخابات نوامبر 2020 توجیه شد ، در سراسر جهان محکوم شده و تظاهرات سراسری علیه ارتش را برانگیخته است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *