AP فرانسه را به خاطر تحریک مسلمانان برای خرد کردن سر ، حذف و بازنویسی توییت پس از انتقادات وحشیانه مقصر می داند – RT World News

آسوشیتدپرس در بهمن انتقادات کوتاهی کرده و توئیتی را حذف کرده است که متهم به ایجاد نفرت علیه مردم فرانسه شده و ظاهراً فرانسه را مقصر موج حملات تروریستی اسلام گرایان می داند.

“AP توضیح می دهد: چرا فرانسه خشم را در جهان اسلام تحریک می کند؟ گذشته استعمار وحشیانه آن ، سیاست های سرسختانه سکولار و رئیس جمهور سخت صحبت که به نظر او نسبت به دین مسلمان بی احساس است ، همه نقش دارند. “ پیام متخلف از حساب رسمی AP توییتر فریاد زد. این مقاله همچنین به مقاله ای پیوست که تجزیه و تحلیل AP در مورد اینكه چرا فرانسه اینقدر مرتبا مورد هدف افراط گرایان مسلمان قرار گرفته است ، ارائه شده است.

به طور غیرمنتظره ای این پیام با واکنش شدید رسانه های آمریکایی روبرو شد که به به خطر انداختن جان مردم فرانسه متهم شده بود. “این نه تنها شرم آور بلکه خطرناک است. آسوشیتدپرس در حال ایجاد نفرت علیه فرانسه و مردم آن است. “ روزنامه نگار اگنس پوآیر نوشت.

بسیاری از پاسخ دهندگان AP را به بودن متهم کردند “عذرخواهی” برای تروریسم و “توجیه” قتل مردم بی گناه پاسخ دهندگان همچنین عکس ها و جزئیات مربوط به زندگی افرادی را که توسط تروریست ها در فرانسه به قتل رسیدند ، به اشتراک گذاشتند.

هجوم بی امان انتقادها ، سازمان رسانه ای مستقر در نیویورک را وادار به حذف پیام در روز یکشنبه کرد. قبل از حذف ، پست التهابی قبلاً بیش از 10000 پاسخ مستقیم ایجاد کرده بود.

پس از آن AP نسخه آبیاری شده پست را منتشر کرد و توضیحی در مورد استفاده از کلمه “تحریک” صادر کرد. با این حال ، کوتاه مدت عذرخواهی متوقف شد و مقاله در وب سایت آن باقی مانده است.

“بسیاری از کشورها از آزادی بیان حمایت می کنند و اجازه انتشاراتی را می دهند که پیامبر اسلام را تبلیغ می کنند. چرا واکنش علیه فرانسه به ویژه خشن بوده است؟ گذشته استعماری ، سیاست های سکولار سرسخت و رئیس جمهور سرسخت صحبت می کنند. جدید پیام خوانده شده

اخبار مرتبط  مسکو تعهد "پاسخ کافی" به اخراج دیپلمات ها از جمهوری چک به دلیل "طرح سم" - RT World News

“این جایگزین توییتی در مورد فرانسه و جهان اسلام می شود که می پرسید چرا فرانسه خشم را” تحریک می کند. این کلمه برای این نبود که فرانسه خشم را بر علیه آن تحریک کند. “ یک پیگیری پست اضافه.

در حالی که کاربران توییتر اعتراض خود را درباره نحوه رسیدگی AP به این مسئله ارسال می کردند ، پست های جایگزین کمترین خشم را در رسانه های اجتماعی نداشتند.

این خشم تنها چند روز پس از آن رخ داد که یک مهاجم اسلامگرا مسلح به چاقو سه نفر را در کلیسایی در نیس کشت. این حادثه کمتر از دو هفته پس از سر بریدن معلم ساموئل پاتی در خارج از مدرسه وی در 20 مایلی شمال غربی پاریس رخ داد ، پس از نشان دادن کارتون های پیامبر مسلمان محمد به محمد در جریان آزادی آزادی بیان.
همچنین در rt.com
FM هشدار داد ، شهروندان فرانسوی پس از حمله 3 نفره در نیس ، “در همه جا” با تهدید امنیتی روبرو می شونداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *