attack حمله غیرقابل تحمل به دموکراسی! ’سیاستمداران آلمانی خشمگین پس از تلاش معترضان ضد قفل به STORM Reichstag (VIDEOS) – اخبار جهانی RT

سیاستمداران ارشد آلمانی پس از پایان راهپیمایی گسترده ضد قفل در برلین با صحنه های سورئال معترضین که سعی در حمله به ساختمان رایشستاگ – کرسی پارلمان ملی داشتند ، خشمگین شدند.

بسیاری از آنها مبهوت شدند پس از آنکه تصاویر یکی از گروه های معترض در اعتراض به محدودیت های ضد ویروس کرونا در پایتخت آلمان با پرچم ها و بنرها از بندهای پلیس شکایت کرد و به معنای واقعی کلمه سعی در گرفتن طوفان رایشتاگ داشت. سیاستمداران در تمام طیف های سیاسی از شدت امنیتی عصبانی شده اند ، اما بیشتر از همه در برابر معترضان شکاک کوید.

رئیس جمهور فرانک والتر اشتاین مایر با انتقاد از این حادثه اظهار داشت: “حمله غیرقابل تحمل به قلب دموکراسی ما” که آلمان می کرد “هرگز تحمل نکن.”

وزیر کشور ، هورست سیهوفر ، شرکت کنندگان در این حمله طوفان را نام گذاری کرد “آنارشیست ها و افراط گرایان”گفتند که آنها از حق خود برای آزادی بیان در جهت دستیابی به اهداف خود سو mis استفاده می کنند. وزیر دارایی اولاف استولز مقامات را به این امر فراخواند “همه کارها” برای جلوگیری از اتفاقات مشابه در مجاورت مجدد پارلمان.

پل زیمیاک ، دبیرکل حزب CDU ، آنگلا مرکل ، صدر اعظم صدراعظم ، اظهار داشت که این حادثه دلیل خوبی برای بررسی مفهوم امنیتی برای کلیه امکانات دولتی است.

Annegret Kramp-Karrenbauer ، رئیس CDU ، حمله را a نامید “تبلیغات نازی” اقدام ، در حالی که الکساندر دوبریندت ، نماینده مجلس و عضو CSU – متحدان بایرن مرکل – عجله کردند تا ماجرا را حمله ای آگاهانه و با برنامه ریزی دقیق سازماندهی شده توسط “دشمنان سیستمی دموکراسی”

وزیر دادگستری کریستین لمبرشت خواستار استفاده دولت از قدرت کامل خود علیه “مهاجمان” شده است: “ما باید با نهایت قوام خود در برابر این دشمنان دموکراسی خود دفاع کنیم.” او گفت.

آنچه به ویژه زیر پوست سیاستمداران آلمانی قرار گرفت این واقعیت بود که بسیاری از معترضان در حال به اهتزاز درآوردن پرچم های امپراتوری آلمان بودند که در میان به اصطلاح “شهروندان رایش” محبوب هستند – یک جنبش حاشیه راست افراطی که مشروعیت آن را به رسمیت نمی شناسد. دولت مدرن آلمان

اخبار مرتبط  حداقل 3 کشته در حین انفجار کامیون نظامی هنگام حمل آتش بازی از کارخانه ترکیه (VIDEOS) - RT World News

با این حال ، “افراط گرایان افراطی” مطمئناً تنها گروهی نبودند که در این حمله بداهه شرکت کردند: افرادی که پرچم های مدرن آلمانی و همچنین ایالات متحده و روسیه را می پوشانند ، و حتی برخی از پرچم های رنگین کمان و ضد فاشیستی را می دیدند. در میان جمعیت نیز هست.

برلین بیش از 38000 نفر را در خیابان ها دید تا نارضایتی خود را از محدودیت های ضد ویروس کرونا در روز شنبه ابراز کنند. جمعیت زیادی در نزدیکی ستون پیروزی برلین در پارک مرکزی تیرگارتن و نزدیک دروازه برجسته براندنبورگ جمع شدند.

بیشتر تجمعات مسالمت آمیز بود ، با این حال برخی از آنها با درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس درگیر شدند. به خصوص درگیری های شدیدی در نزدیکی سفارت روسیه رخ داد ، جایی که پلیس با جمعیت 3000 نفری از مردم عصبانی ، که شامل ناسیونالیست های بدنام جناح راست نیز بود ، درگیری کرد.

https://www.youtube.com/watch؟v=mEeDSlSRYRs

خود سفارت هیچ ارتباطی با این حادثه نداشت ، اگرچه در برخی فیلم ها جمعیتی در نزدیکی سفارت شعار می دادند “پوتین! پوتین! “ معلوم شد که معترضین اعتقاد دارند که این دو رهبر می توانند به نوعی بر دولت آلمان تأثیر بگذارند ، به ویژه سیاست هایی که آنها انتقاد می کنند ، درخواست های رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین ، و رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ انجام شده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=k897yk_KyhQ

برخی از معترضان حتی آگهی های بزرگ را نیز خواندند “آقای. ترامپ ، میهن پرستان آلمان را فراموش نکنید! “ و “آقای. رئیس جمهور ، آلمان را دوباره عالی کنید. “

به گفته آندره گیسل ، رئیس وزارت کشور برلین ، هفت افسر پلیس در درگیری مجروح شدند و حدود 200 نفر فقط در نزدیکی سفارت دستگیر شدند. در مجموع 300 نفر در طول روز بازداشت شدند.

https://www.youtube.com/watch؟v=9I5QHJsNQ20

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *