Aussies میلیون ها دلار را از دست داده است ، زیرا کلاهبرداری های PUPPY در سراسر جهان همه گیر شده است – اخبار جهانی RT

افزایش تقاضا برای حیوانات خانگی در میان بیماری همه گیر باعث افزایش چشمگیر توله سگ ها و رونق تقلب در ارتباط با حیوانات خانگی شده است. فقط در استرالیا ، چنین کلاهبرداری هایی بیش از 1.5 میلیون دلار ضرر وارد کرده است.

این کشور در سال جاری میلادی شاهد شیوع کلاهبرداری مربوط به حیوانات خانگی بوده است ، این رقم حداقل چهار برابر بیشتر از سال 2019 است.

“رایج ترین چیزی که مردم هنگام کلاهبرداری سعی در خرید داشتند توله سگ و سایر حیوانات خانگی بود” روز سه شنبه کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) در بیانیه ای گفت.
همچنین در rt.com
استرالیای جنوبی قفل فوری شش روزه را به دلیل ترس از موج دوم کوید اعلام کردطبق دیده بان ، بیش از 2100 مورد کلاهبرداری مربوط به حیوانات خانگی گزارش شده است که بیش از 2 میلیون دلار استرالیا (تقریباً 1.5 میلیون دلار) خسارت وارد کرده است. تعداد غالب موارد مربوط به تلاش برای تهیه سگ از افراد متقلب است ، جایی که سگ در واقع وجود ندارد.

اخیراً قیمت توله سگها در استرالیا افزایش یافته است ، به ویژه برای نژادهای سگ جمع و جور مانند بولداگ فرانسوی ، پاگ و گلدان. تبلیغات متنوعی که به صورت آنلاین در دسترس است ، توله سگهای نژاد خالص صاحبان حیوانات خانگی را با قیمتی از 3000 دلار استرالیا تا 10 هزار دلار استرالیا وعده می دهد. اما افرادی که حاضرند با چنین مبالغی روبرو شوند ، در نتیجه نه سگ و نه پول نقد دریافت می کنند.

پرورش دهندگان استرالیایی از مردم خواسته اند تا هنگام جستجوی توله سگها در اینترنت بیشتر مراقب باشند و بررسی کنند که آیا آنها از طریق یک سیستم قانونی به دنبال سگ هستند یا خیر. با اعتراف به جهش قیمت ها ، پرورش دهندگان نسبت به افزایش قیمت های بسیار بالا – و پایین هشدار دادند.

اخبار مرتبط  فرانسه تحقیقات ادعای تجاوز جنسی را علیه رئیس جمهور سابق 94yo d'Estaing آغاز کرد - RT World News

“من هیچ یک از پرورش دهندگان کوئینزلند سگ ما را نمی دانم که از این مبالغ پول استفاده کنند.” رئیس جمهور سگ کوئینزلند ، اولا گرینوود به رسانه های محلی گفت. “ممکن است پرورش دهندگان ما ممکن است 4500 دلار استرالیا را بپردازند اما من فکر می کنم اگر قیمت های بالاتر از آن بخواهند زنگ هشدار باید خاموش شود.”

افزایش مشابهی در کلاهبرداری توله سگها در سایر کشورها نیز مشاهده شده است ، زیرا بسیاری از افراد ظاهراً در میان بیماری همه گیر ، حیوان خانگی را انتخاب کرده اند زیرا بیشتر افراد از خانه کار می کنند یا به دلیل قفل شدن دچار تنهایی می شوند.

ارقام اداره بهتر تجارت (BBB) ​​نشان می دهد که کانادا و ایالات متحده افزایش چشمگیری در کلاهبرداری حیوانات خانگی داشته اند. چنین کلاهبرداری بیش از سه برابر سال 2019 گزارش شده است و تقریباً یک چهارم کل کلاهبرداری های آنلاین ثبت شده را تشکیل می دهد. در همان زمان ، طبق گزارش BBB ، کلاهبرداران آمریکای شمالی نسبت به همتایان خود بسیار کم طمع ترند و متوسط ​​ضرر آنها در کلاهبرداری به 700 دلار رسید.

هفته گذشته ، مدیر ارشد دامپزشکی انگلیس ، کریستین میدلمسس ، از مردم خواست که هوشیار باشند و قبل از تعطیلات کریسمس “حیوان خانگی” را نزنند.

“بعد از یک سال دشوار و با گذراندن وقت بیشتر در خانه توسط بسیاری از ما ، ممکن است بسیاری از افراد در فکر تهیه یک توله سگ یا بچه گربه باشند.” میدلمس در بیانیه ای گفت. “با این حال ، اواخر کریسمس زمان برجسته ای است که فروشندگان بی وجدان از مزایای کسانی که به دنبال خرید یک حیوان خانگی جدید هستند استفاده می کنند.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *