Coronavirus الهام بخش ابزار جدید اجرای دوردست اجتماعی DYSTOPIAN (VIDEO) – RT World News

یک شرکت راه اندازی هوش مصنوعی یک سیستم نظارت تصویری ایجاد کرده است که می تواند بگوید آیا ما از قوانین دوردست اجتماعی پیروی می کنیم یا خیر. این آخرین نمونه از بیماری همه گیر است که الهام بخش آنچه برخی ممکن است به عنوان فن آوری شیطانی تلقی کنند ، است.

همانطور که کووید 19 با گالوپ های غیرقابل توصیف خود در سرتاسر جهان روبرو شد ، ترس از اینکه دولت ها و شرکت ها از آن به عنوان بهانه ای برای تجاوز به آزادی شهروندان با روشهای جدید نظارت بر صداوسیما استفاده کنند ، با آن رواج یافت.

توسعه دهنده نرم افزار کالیفرنیایی Landing AI یک ابزار ویدئویی ایجاد کرده است که می تواند برای تشخیص اینکه افراد از قوانین دوربرد اجتماعی پیروی می کنند ، استفاده شود.

“Landing AI یک ابزار تشخیص فاصله از راه دور اجتماعی با قابلیت هوش مصنوعی ایجاد کرده است که می تواند با تجزیه و تحلیل جریان های ویدئویی در زمان واقعی از دوربین ، در صورت داشتن فاصله امن از یکدیگر تشخیص دهد.” این شرکت در یک وبلاگ در مورد نرم افزار جدید قرار دارد.

https://www.youtube.com/watch؟v=15iIV1Lff-M

یکی از کاربردهای بالقوه مورد استفاده برای این فن آوری ، این است که این امکان را فراهم می کند تا در محل های کار نظارت بر کارکنان خود را انجام دهند تا مطمئن شوند که آنها در فاصله توصیه شده یکدیگر فعالیت می کنند. حتی می توان هشدارهایی را برای آنها یادآوری کرد که در صورت شکستن قوانین ، آن فاصله را دوباره برقرار کنند.

اخبار مرتبط  نماینده ایالات متحده در کره جنوبی در میان جنجال بر سر نگاه "استعماری ژاپنی" خود از خداحافظی می کند - RT World News

این سیستم با استفاده از یک شبکه عصبی مصنوعی کار می کند که افراد را ردیابی می کند و جعبه ای را در اطراف خود می کشد. اگر دو جعبه خیلی به هم نزدیک باشند ، به رنگ قرمز برجسته می شوند.

شاید با کمال تعجب آور باشد که آمازون فناوری های مشابهی را در انبارهای خود وارد کرده است و به کارگران هشدار داده است که در صورت نقض دستورالعمل های دوردست اجتماعی ، می توانند از کار اخراج شوند.

متأسفانه ، آخرین آمار از سراسر جهان حاکی از آن است که هنوز هم ممکن است مسافت اجتماعی در برخی از زمانها باشد ، بنابراین نوآوری های Landing AI و آمازون به احتمال زیاد تنها پیشگویی از آنچه می آیند است.
همچنین در rt.com
ویروس بهتر از پوتین است؟ در جنگ اطلاعاتی علیه روسیه ، Covid-19 فقط سلاح دیگری استمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *