Covid-19 “به دور از کنترل” در آمریکا زیرا منطقه 40٪ از مرگ و میر ناشی از ویروس جهانی در هفته گذشته را به خود اختصاص داده است – PAHO

هفته گذشته بیش از 34000 نفر در آمریکا به Covid-19 تسلیم شدند – تقریبا 40٪ از تلفات جهانی ، سازمان بهداشت پان آمریكایی (PAHO) اعلام كرد ، و افزود كه تقاضا برای تخت بیمارستان در برخی از نقاط “شدید” است.

آژانس گفت ، بیش از 1.2 میلیون مورد جدید Covid-19 فقط در طول هفت روز گذشته در منطقه ثبت شده است ، به ویژه بیمارستان ها در کشورهای آمریکای جنوبی احساس فشار می کنند.

در جلسه مطبوعاتی روز چهارشنبه ، PAHO گفت در سراسر قاره آمریکا ، تقریباً 80٪ از بخشهای مراقبت ویژه بیمارستان (ICU) در حال حاضر پر شده است. در شیلی و پرو ، این تعداد 95٪ است ، در حالی که در برخی مناطق در برزیل لیست انتظار برای تخت های ICU وجود دارد.

“این یک نشانه واضح است که انتقال در منطقه ما کنترل نمی شود ، حتی اگر کشورهایی مانند ایالات متحده و برزیل گزارش کاهش موارد را بدهند” Carissa Etienne ، مدیر PAHO ، گفت.
همچنین در rt.com
900 هزار مورد مرگ ناشی از تخمدان در آمریکا؟ موسسه مورد حمایت گیتس ادعا می کند خسارت جهانی ویروس کرونا بیش از دو برابر تعداد رسمی استبر اساس اعلام نهاد بهداشتی سازمان ملل ، بیش از 140 میلیون نفر در منطقه تاکنون به طور کامل علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند. جمعیت قاره آمریکا کمی کمتر از 965 میلیون نفر است و “تا زمانی که واکسن کافی برای محافظت از همه نداشته باشیم ، سیستم های بهداشتی ما و بیمارانی که به آنها اعتماد می کنند در خطر باقی می مانند” آژانس گفت.

اخبار مرتبط  ائتلاف به رهبری ایالات متحده "معیارهای" آخرین "باقی مانده" خود در مورد حملات طالبان در افغانستان را محدود می کند - دیده بان - RT World News

در آمریکای شمالی ، PAHO با 33.5 میلیون مورد تأیید شده و بیش از 597000 مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا ویروس ، در طی هفته گذشته میزان بالاتری از آلودگی را در کانادا نسبت به ایالات متحده ثبت کرده است ، که همچنان در این کشور آسیب دیده است. هفته گذشته وخیم ترین وضعیت در کانادا در شرق این کشور و سرزمین شمالی بود ، جایی که مردم بومی اکثریت جمعیت را تشکیل می دهند.

طبق داده های PAHO ، کوبا که از ابتدای شیوع همه گیر بیش از 118،100 مورد تأیید شده و 755 مورد مرگ را دیده است ، همچنان در تعداد عفونت های جدید Covid-19 در کارائیب منجر می شود.
همچنین در rt.com
با افزایش ویروس کرونا ، برزیل به زنان می گوید تا “لحظه ای بهتر” باردار نشونددر مورد آمریکای جنوبی ، موارد در گویان و بولیوی ، که هم مرز با دومین کشور آسیب دیده جهان ، برزیل است ، در حال افزایش است. PAHO همچنین گفت که انتظار می رود “تندتر بالا می رود” در عفونت در کلمبیا پس از اعتراضات گسترده اخیر در آنجا.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *